8 lipca 2024

Pedicure biologiczny

Zadbane, piękne stopy to wizytówka zwłaszcza w letnie dni, w które często nosimy odkryte obuwie. Ale i w inne pory roku warto zadbać o to, by paznokcie oraz skóra w tym obszarze wyglądały atrakcyjnie. Dzięki temu będziemy czuć się świetnie i stale będzie nam towarzyszyło poczucie świeżości oraz komfortu. Wsparciem w uzyskaniu powyższego efektu jest pedicure biologiczny. Jak wygląda ten zabieg i jakie efekty on gwarantuje?

Pedicure biologiczny co to jest?

To, co przede wszystkim różni biologiczny pedicure od klasycznego, kosmetycznego to jego delikatność. Osiąga się ją dzięki temu, że nie wykorzystuje się tu żadnych ostrych narzędzi, takich jak: cążki, metalowe kopytka czy metalowe frezy. Jeśli więc tradycyjny pedicure sprawia Ci ból lub gdy Twoje paznokcie bądź otaczające je skórki są bardzo delikatne - zdecydowanie powinnaś spróbować powyższego zabiegu.

Co ważne, elementy pedicure biologicznego to zarówno łagodne opracowanie skórek (bez ich wycinania) oraz opiłowanie paznokci, jak i czynności sprawiające, że skóra stóp oraz paznokcie są wypoczęte, zdrowe, wyglądają po prostu pięknie. Zalicza się do nich relaksujące kąpiele wykonywane na początku zabiegu, jak i aplikację odpowiednich kosmetyków po zakończeniu zabiegu (zwłaszcza tych w formie kremu).

Pedicure biologiczny krok po kroku

Pierwszym krokiem, od którego rozpoczyna się pedicure naturalny biologiczny jest zazwyczaj zmiękczająca kąpiel stóp. Do jej wykonania można użyć na przykład soli jodowo-bromowej HERBAL reMEDY marki PHARM FOOT z oliwą ozonowaną i ziołami, która posiada dodatkowe działanie aromaterapeutyczne, regenerujące i przynoszące ulgę ociężałym, zmęczonym stopom. Taka kąpiel może trwać nawet do 20 minut. Jeśli jest taka potrzeba, przy pomocy odpowiedniego preparatu podologicznego, po zakończeniu kąpieli dodatkowo zmiękcza się skórki. 

Następnie pedicurzystka bierze w dłoń drewniany patyczek, za pomocą którego odsuwa skórki oraz zgrubiały naskórek znajdujący się wokół płytki paznokciowej. Co ważne, w pedicure biologicznym nie przewiduje się usuwania skórek - pozostawia się je na swoim miejscu wyłącznie pielęgnując je przy użyciu odpowiednich kosmetyków. Krok kolejny to skrócenie paznokci (jeśli tylko istnieje taka potrzeba) oraz nadanie im odpowiedniego kształtu. Robi się to za pomocą papierowego pilniczka o możliwie małej ziarnistości.

Teraz czas na pracę z podeszwami stóp. W niej pomocne będą delikatne tarki do stóp marki PHARM FOOT lub frezarki z odpowiednimi, mało inwazyjnymi frezami. Z ich pomocą złuszcza się martwy naskórek i sprawia, że podeszwy są perfekcyjnie gładkie. Po zakończeniu tego etapu zalecane jest wykonanie relaksującego masażu stóp z użyciem kosmetyków do stóp o działaniu regenerującym. Spośród nich na uwagę zasługują między innymi peelingi solno-cukrowe FOOT SCRAPER marki PHARM FOOT z kompleksem olejków i masłem shea oraz DERMA SCRAPER z mocznikiem i ekstraktem z jagód goji, a także krem odżywczy BIO COMPRESS z colostrum i aloesem czy maść barierowa  PREVENTIC SLAVE marki PHARM FOOT z oliwą ozonowaną i ziołami.

Największe zalety pedicure biologicznego

Aby w pełni docenić plusy pedicure biologicznego, zabieg ten należy powtarzać średnio co trzy-cztery tygodnie. Dzięki temu zarówno skóra naszych stóp, jak i paznokcie na stopach stale będą odpowiednio nawilżone, wygładzone, zregenerowane i po prostu fantastycznie wyglądające. Jednak podobne efekty można uzyskać również za pomocą pedicure klasycznego. Dlaczego więc nie on?

Delikatny pedicure biologiczny to coś z czego bez obaw mogą korzystać nawet osoby o bardzo wrażliwej skórze czy paznokciach. Jeśli podstawowe czynności wykonywane w trakcie opracowywania skóry czy paznokci sprawiają Ci ból lub dyskomfort, przy dobrze wykonywanym pedicure biologicznym nie powinnaś ich odczuwać. Jest to bowiem zabieg nieinwazyjny i o wiele delikatniejszy niż pedicure tradycyjny.

Dzięki temu, że w pedicure biologicznym dużą wagę przykłada się do przygotowania stóp do zabiegu (kąpiele) oraz do zadbania o nie po zakończeniu opracowywania skóry i paznokci (masaż z wysokiej klasy kosmetykami) - możesz mieć pewność, że z salonu kosmetycznego wyjdziesz ze stopami nie tylko pięknie wyglądającymi, ale też odświeżonymi, zrelaksowanymi i bardzo lekkimi.

Pamiętaj jednak, że tak jak przy każdym innym rodzaju pedicure, tak i tu istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Są nimi zlokalizowane w obrębie stóp otwarte rany, świeże blizny, choroby (zarówno te mające podłoże wirusowe, jak i bakteryjne czy grzybicze), pęknięcia skóry w obszarze palców czy różnego typu stany zapalne dotykające omawiany obszar. Zanim wybierzesz się na pedicure - koniecznie wylecz każdą z tych dolegliwości.

Czytaj pozostałe