8 lipca 2024

Pedicure podologiczny

Pedicure podologiczny to zabieg, który obejmuje szereg czynności o działaniu pielęgnacyjnym i profilaktycznym. Stosuje się go w terapii wielu schorzeń w obrębie stóp oraz paznokci, a także w ramach ich profilaktyki. Pedicure podologiczny polega na opracowaniu paznokci, usuwaniu odcisków, modzeli i pęknięć skóry, a także na dokładnym oczyszczeniu skóry oraz paznokci.

Co to jest pedicure podologiczny?

Pedicure podologiczny co to? Otóż to profesjonalny zabieg polegający na opracowaniu paznokci i skóry stóp. Należy go wykonywać regularnie, najlepiej co 6-8 tygodni, jednak w przypadku wystąpienia problemów ze stopami, takich jak: odciski, modzele czy pęknięcia skóry, zabieg należy wykonać wcześniej. Pedicure podologiczny jest wskazany przede wszystkim dla osób, które mają takie problemy ze stopami, jak: odciski, modzele, pęknięcia skóry, wrastające paznokcie, grzybica paznokci czy łuszczyca paznokci.

Pedicure podologiczny krok po kroku

Oto pedicure podologiczny opis, czyli więcej informacji, jak przebiega taki zabieg. Pierwszym krokiem w pedicure podologicznym jest konsultacja z podologiem oraz ocena stanu stóp. Specjalista kontroluje ogólny stan skóry i paznokci stóp, identyfikując ewentualne problemy, takie jak nagniotki, odciski czy pęknięcia, a także inne w tym chorobowe zmiany skórne.

Na czym polega pedicure podologiczny? Właściwy zabieg pedicure podologicznego rozpoczyna się od dezynfekcji stóp za pomocą preparatu SEPTI STARTER, który działa antybakteryjnie. Tak oczyszczone i odświeżone stopy można poddać zabiegowi pedicure podologicznego. W pierwszej kolejności podolog skraca paznokcie za pomocą cęg, a przy użyciu frezów opracowuje wały okołopaznokciowe oraz wyrównuje wolne brzegi paznokci stosując do tego frez w kształcie walca.

Po takim opracowaniu paznokci specjalista przystępuje do aplikacji preparatów stosownie do zdiagnozowanego problemu u danego pacjenta. Aplikacja punktowego preparatu POINT SOFTENER od PHARM FOOT, zawierającego mocznik w stężeniu 30% zmiękcza modzele i odciski, a w razie potrzeby także skórę wokół paznokci. Fluid ten zatem efektywnie zmiękcza skórę, a także przygotowuje ją do dalszych etapów zabiegu, jednocześnie wspierając profilaktykę antybakteryjną i antymikrobową. Preparat nanosi się na zmianę, pozostawia na pięć do piętnastu minut w zależności od siły zrogowacenia, a następnie usuwa się zmiękczone zgrubienie oraz oczyszcza za pomocą sondy wały okołopaznokciowe.

Pedicure podologiczny co to jest? W jego przebiegu usuwane są również zmiany hiperkeratotyczne. Do ich zmiękczenia stosuje się albo ANTI CALLUS MASTER czyli piankę zawierającą mocznik w wysokim stężeniu 30%, służącą do zmiękczania zrogowaceń na skórze oraz miejscowego zmiękczania zmian takich, jak nagniotki, albo OSMO TONIC, który ma formę sprayu i służy zmiękczaniu zrogowaceń na stopach, wspomagając ich profesjonalne usuwanie w gabinecie podologicznym, za pomocą dedykowanych narzędzi.

Na tym etapie przygody z pedicure podologicznym można także zastosować preparat KERATOSIS exTERMINATOR. Jest to szybko działający i głęboko zmiękczający żel na zrogowacenia skóry, który w sposób ekspresowy przygotowuje skórę do mechanicznego usuwania zrogowaceń. Po nałożeniu tego preparatu, miejsce aplikacji owija się szczelnie folią i pozostawia na kilka do kilkunastu minut w celu wykonania okluzji. Po upłynięciu czasu zalecanego trzymania preparatów na zmianach stóp, można już wyraźnie zaobserwować efekt, jaki daje pedicure podologiczny przed i po.

Po zastosowaniu wymienionych preparatów, podolog przystępuje do usunięcia zmian przy pomocy skalpela lub dłuta, a następnie miejsce po zlikwidowanej zmianie wygładza za pomocą frezarki i nośnika nr 10 oraz nakładki o gradacji 180 lub 240.

Etapem kończącym pedicure podologiczny jest nałożenie preparatów dopasowanych do potrzeb danego pacjenta zarówno na stopy, jak i paznokcie. Może to być np. krem w piance FOOT MOUSSE silnie nawilżający i wspierający pielęgnację suchej oraz szorstkiej skóry stóp. Na sam koniec zabiegu pedicure podologicznego nakładany jest preparat odżywczy na paznokcie, np. COLLAGEN POWER czyli serum kolagenowe z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego, wspierające regenerację łożyska i odbudowę zniszczonej płytki paznokcia.

Pedicure podologiczny co to jest? Jest to zatem profesjonalny zabieg pielęgnacyjny, który ma na celu nie tylko poprawę estetyki stóp, ale przede wszystkim utrzymanie ich zdrowia i komfortu. Jego wykonywanie przez wykwalifikowanego specjalistę pozwala w bezpieczny oraz efektywny sposób, przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań kosmetologicznych, usunąć różnego typu zmiany na stopach, jak nagniotki czy odciski, a także nadmiernie rogowaciejący naskórek. Pedicure podologiczny to zabieg pomagający w utrzymaniu zdrowych stóp i paznokci, a także zapobiegający powstawaniu w przyszłości wielu problemów ze skórą oraz paznokciami stóp - zatem warto wykonywać go regularnie u sprawdzonego specjalisty.

Czytaj pozostałe