Preparaty przeznaczone do wsparcia terapii regeneracji paznokci oraz pozwalające na uzupełnienie ubytków w płytce paznokcia.
Problem: dystrofia paznokci
Dystrofia paznokcia jest zaburzeniem, które powoduje jego zniekształcenie, objawiające się pogrubieniem, przyciemnieniem, łamliwością, a nawet całkowitym zanikiem paznokcia. Dystrofia paznokci, czasem nazywana paznokciem dystroficznym – to schorzenie, które może istotnie wpływać na wygląd i funkcję paznokci. Jest to problem, który może dotknąć każdego niezależnie od wieku czy płci.
Pielęgnacja
w salonie
Pielęgnacja
w salonie i w domu
Dystrofia paznokcia - przyczyny i objawy
Paznokcie są nie tylko elementem estetycznym, ale także wskaźnikiem zdrowia. Dystrofia paznokci, czasem nazywana paznokciem dystroficznym to schorzenie, które może istotnie wpływać na wygląd i funkcję paznokci. Jest to problem, który może dotknąć każdego niezależnie od wieku czy płci. Warto zrozumieć, co to jest oraz jakie są dostępne metody terapii. Zatem czym jest paznokieć dystroficzny, jak zapobiegać temu zjawisku, a także jak pielęgnować miejsca, w których wystąpiły zmiany?
Jakie są przyczyny i objawy dystrofii paznokcia?
Dystrofia paznokcia jest zaburzeniem, które powoduje jego zniekształcenie, objawiające się pogrubieniem, przyciemnieniem, łamliwością, a nawet całkowitym zanikiem paznokcia. Problem ten może wynikać z różnych czynników w szczególności zaś powstaje w następstwie chorób, urazów i infekcji. Terapia dystrofii paznokcia będzie przede wszystkim zależeć właśnie od jej przyczyny, ponieważ w niektórych przypadkach może być konieczne leczenie choroby podstawowej, która taką dystrofię powoduje. W innych sytuacjach leczenie może obejmować stosowanie środków nawilżających, nałożenie opatrunków na paznokcie czy też chirurgiczne usunięcie zniszczonego paznokcia.
Typowe objawy dystrofii paznokci obejmują zmianę kształtu paznokcia, który może stać się grubszy, wygięty bądź wklęsły. Zmianie może także ulegać kolor paznokci – mogą na nich występować przebarwienia, plamy, a nawet całkowita zmiana koloru paznokcia. Paznokcie mogą się też rozwarstwiać i stawać się podatnymi na łamanie się.
Chociaż nie zawsze można uniknąć wystąpienia problemu, jakim jest dystrofia płytki paznokcia to na pewno można podjąć pewne kroki, aby zmniejszyć ryzyko. Przede wszystkim należy dbać o higienę, ponieważ regularne mycie i suszenie paznokci oraz unikanie zaniedbań higienicznych może pomóc w zapobieganiu infekcjom. Warto także unikać bądź ograniczyć kontakt z agresywnymi substancjami, stosując rękawiczki ochronne podczas pracy z substancjami chemicznymi, co może zmniejszyć ryzyko uszkodzenia paznokci. Trzeba też pamiętać o stosowaniu zdrowej diety, bogatej w składniki odżywcze, w tym białko, witaminy i minerały.
Wsparcie w terapii paznokci dystroficznych – preparaty specjalistyczne PHARM FOOT
Zmiany dystroficzne paznokci mogą wymagać zastosowania odpowiedniej terapii specjalistycznej w gabinecie podologicznym, połączonej z rekonstrukcją tak zmienionego paznokcia. Wsparciem terapii będzie stosowanie preparatów wspomagających regenerację paznokci oraz pozwalających na uzupełnienie ubytków w płytce paznokcia. Znajdziemy je w ofercie marki PHARM FOOT z przeznaczeniem zarówno do stosowania w salonie, jak i w domowym wsparciu terapii.
Jeśli przyczyną dystrofii paznokcia jest m.in. onycholiza paznokcia, czyli jego odklejanie się od łożyska, polecamy zastosowanie preparatu onyPLASMA z colostrum, który wspomaga regenerację i odbudowę płytki paznokcia z tendencją do onycholizy. Dodatkowo odżywia, regeneruje oraz nawilża łożysko paznokcia, a do tego działa antymikrobowo i antybakteryjne. Nakłada się go pod uszkodzony w wyniku zmiany dystroficznej paznokci paznokieć oraz na łożysko, a następnie wmasowuje. Zalecana częstotliwość stosowania to dwa użycia dziennie. Swoje doskonałe działanie regenerujące preparat ten zawdzięcza unikalnej formule opartej na działaniu colostrum czyli składnika aktywnego w postaci bydlęcej siary, która jest w pełni naturalnym surowcem bioaktywnym charakteryzującym się olbrzymią koncentracją niezbędnych dla organizmu składników, takich jak: przeciwciała, czynniki wzrostu, łatwo przyswajalne witaminy, a także związki magnezu i cynku. Wsparciem dla colostrum w preparacie onyPLASMA są dodatkowo olejek z drzewa herbacianego, aloes, masło shea oraz betaina, która uczestnicząc w syntezie keratyny, zapewnia stopom i ich paznokciom właściwe nawilżenie.
W przypadku problematycznego paznokcia dystroficznego, jego terapię można także wspomóc za pomocą serum kolagenowego COLLAGEN POWER, które przeznaczone jest do regeneracji łożyska oraz zniszczonej płytki paznokcia. Dodatkowo wspiera ono też odnowę skóry wokół paznokcia, zmiękczając ją i odżywiając. Obok kolagenu, aktywnymi składnikami w formule tego preparatu są olejki – z drzewa herbacianego, makadamia, arganowy i migdałowy, a także ekstrakt z nagietka.
Doskonałym wsparciem kuracji paznokci w przypadku zmian dystroficznych paznokci będzie także tynktura SILVER BOOSTER z mikrosrebrem szczególnie, jeśli przyczyną problemu są zakażenia grzybicze. Preparat pomaga w pielęgnacji uszkodzonych paznokci oraz wału okołopaznokciowego w procesie leczenia grzybicy, jak również wspomaga profilaktykę antymikrobową i antybakteryjną oraz chroni przed czynnikami zewnętrznymi.
W sytuacji natomiast, gdy doszło do ubytków w płytce paznokcia lub trzeba było usunąć jej fragmenty, skutecznym sposobem jest odbudowa, która będzie nie tylko poprawiała estetykę paznokcia dystroficznego, ale przede wszystkim będzie chroniła go w czasie odrastania. Mowa tu o zestawie do profesjonalnej rekonstrukcji paznokci i wypełniania w nich ubytków od PHARM FOOT – reCONSTRUCTOR. Masa, z której tworzony jest paznokieć ma właściwości delikatnie maskujące, co pozwala jednocześnie obserwować wzrost naturalnego paznokcia.