Problem: grzybica skóry stóp

Grzybica skóry stóp to zakażenie grzybami, które nie mają wielkich wymagań. Uwielbiają ciepło, wilgoć i ciemność.
Lubią część podeszwową stopy oraz okolice międzypalcowe. Główną przyczyną zakażeń grzybiczych jest nieprawidłowa higiena, której towarzyszą sprzyjające warunki tj.: osłabienie organizmu, nadpotliwość stóp, choroby autoimmunologiczne, łuszczyca czy cukrzyca. Noszenie zakrytego obuwia przez wiele godzin, bez przewietrzenia stóp lub przebywanie w miejscach, w których łatwo rozwijają się grzyby, takich jak: baseny, sauny lub kluby fitness również sprzyja zakażeniom grzybiczym. Szybko zdiagnozowana grzybica stóp jest stosunkowo łatwa do wyleczenia. Najłatwiej jest jej zapobiegać – stosując odpowiednią profilaktykę.

Jak wygląda grzybica stóp?

Mimo, że tytułowe schorzenie ma jedną główną nazwę, spotykamy różne jego warianty. Pierwszym z nich jest wariant międzypalcowy wyparzeniowy. Najczęściej zmiany widoczne są tu między czwartym a piątym palcem, ale nie jest to stałą regułą. Pierwsze objawy grzybicy na stopach w tym przypadku to pomarszczony, wilgotny naskórek, do którego z czasem dochodzi wysięk ropny.

Drugi typ schorzenia nosi nazwę potnicowego. Jak rozpoznać grzybicę stóp potnicową? Świadczą o niej małe, ale za to liczne pęcherze lokujące się na podeszwach. Dodatkowo skóra w ich okolicach może przyjmować zabarwienie czerwonawe.

Ostatni rodzaj grzybicy to grzybica stóp złuszczająca. Z nią związane jest nadmierne rogowacenie się naskórka zarówno na podeszwie, jak i na brzegu stopy.

Grzybica stóp – jak się pozbyć?

Czego boi się grzybica stóp? Przede wszystkim preparatów bakterio i grzybobójczych. Sprawdzone preparaty na grzybicę stóp to między innymi nasz krem odbudowujący do stóp z oliwą ozonowaną PHARM FOOT OZONE reBUILDER. Stworzono go z myślą o osobach mających zmęczoną, zniszczoną skórę na stopach, która wymaga pilnej odbudowy. Taki krem na grzybicę stóp doda im energii, wspomaga odbudowę tkankową, ukoi skórę oraz zapewnia ochronę przed grzybami i bakteriami. Warto go stosować raz, a nawet dwa razy dziennie.

Skuteczny tynktura na grzybicę stóp z mikrosrebrem do miejscowej terapii grzybicy PHARM FOOT SILVER BOOSTER o działaniu antybakteryjnym i antymikrobowym. Dzięki szerokiej gamie aktywnych składników, jej działanie jest wielopłaszczyznowe. Zapewnia nie tylko ochronę przeciw grzybom, bakteriom i szkodliwym czynnikom zewnętrznym, ale też jednocześnie łagodzi podrażnienia powstałe na skutek grzybicy.

 

Ta strona używa plików cookies