Co to są kosmetyki antybakteryjne do stóp?

Są to różnego rodzaju produkty, w których składzie znajdziemy składniki antyseptyczne. Ich zadaniem jest niszczenie bakterii znajdujących się na naszej skórze, a przez to zapobieganie rozwojowi różnego typu zakażeń mających podłoże bakteryjne. Preparaty antybakteryjne do stóp stosuje się zarówno podczas profesjonalnych zabiegów podologicznych, jak i w trakcie domowej pielęgnacji pozabiegowej.

Składniki antybakteryjne w kosmetykach podologicznych

Co dokładnie sprawia, że krem antybakteryjny do stóp może nosić właśnie taką nazwę? To elementy, które znajdują się w jego składzie. Wśród nich znajdziemy chociażby alkohol. który chroni przed rozwojem zarówno bakterii, jak i grzybów.

Dermosoft decalact to kolejny ważny składnik, który może zawierać pianka antybakteryjna do stóp. Pozyskuje się go z oleju palmowego i umieszcza w kosmetykach w stężeniu od 0,3% do 1%. Równie mało znany, a nie mniej skuteczny, jest ekstrakt z piwonii białej. Antybakteryjny preparat do stóp, który go zawiera, działa przeciwzapalnie, łagodząco i przeciwutleniająco, ale jednocześnie zwalcza bakterie oraz grzyby.

Warto także wspomnieć o naturalnych olejach, które w swoim składzie może mieć spray antybakteryjny do stóp. Omawiane działanie wykazują zwłaszcza oleje arganowy, goździkowy, kokosowy, z drzewa herbacianego czy ozonowana oliwa z oliwek. Równie dobre będą ekstrakty z grejpfruta czy szałwii oraz mikrosrebro.

Kiedy stosować krem przeciwbakteryjny do stóp?

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z jednego z powyższych kosmetyków, koniecznie należy zasięgnąć porady podologa bądź dermatologa. Specjalista dobierze preparat idealnie dopasowany do naszej skóry i problemów, które jej doskwierają. Nie każdemu bowiem zalecane są równie silne antybakteryjne kosmetyki do stóp.