LIQUID SCALPEL SPRAY ZMIĘKCZAJĄCY I USUWAJĄCY MARTWY NASKÓREK
25% mocznika

Pojemność 300ml
(ok. 100 zabiegów)
linia: UREA
S.1
SALON
PREP
Tylko do użytku profesjonalnego
1 etap zabiegu - przygotowanie

ZALECENIA
LIQUID SCALPEL

  • spray działający miejscowo na zrogowacenia, modzele, odciski i nagniotki
  • do etapowego zmiękczania i usuwania uporczywych zgrubień
  • polecany również dla diabetyków

DZIAŁANIE
LIQUID SCALPEL

  • zmiękcza
  • zapewnia komfort podczas zabiegów usuwania martwego naskórka
  • dodatkowo zawiera kwasy AHA, które złuszczają martwy naskórek

SPOSÓB UŻYCIA
LIQUID SCALPEL

  • spryskać wybrane miejsca z odległości ok. 10 cm
  • pozostawić na 3 do 5 minut i przystąpić do usuwania zrogowaceń
  • na duże zgrubienia można aplikować spray wielokrotnie, celem dogłębnego zmiękczenia

INCI
LIQUID SCALPEL

Aqua, Urea, Propylene Glycol, Glycerin, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil, Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Linalool, Alpha-Isomethyl, Ionone, Limonene, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Eugenol.

Nr ref. 330984

Zobacz galerię produktu

Zmiękczający krem PHARM FOOT LIQUID SCALPEL

Preparaty zmiękczające do stóp czy to w formie kremu, czy sprayu są powszechnie stosowane jako skuteczne narzędzia w pielęgnacji skóry stóp, których zadaniem jest nawilżanie, złuszczanie i zmiękczanie skóry, pomagając tym samym w utrzymaniu stóp w dobrej kondycji. Oto jak działają takie produkty.

Jak działają kremy i spraye zmiękczające do stóp?

Krem zmiękczający do stóp zawiera składniki nawilżające, takie jak: masło shea, glicerynę, mocznik czy kwas hialuronowy. Są to substancje, które pomagają zatrzymać wilgoć w skórze, zapobiegając nadmiernemu wysuszaniu i łuszczeniu się. Nawilżenie jest natomiast kluczowe dla utrzymania elastyczności skóry i zapobiegania pękaniu lub powstawaniu suchych oraz szorstkich miejsc na stopach.

Złuszczanie martwego naskórka to kolejny sposób działania takiego kremu do stóp zmiękczającego. Dzięki zawartości enzymów lub kwasów owocowych, złuszczają one martwy naskórek, rozpuszczając zrogowaciałą warstwę skóry i ułatwiając jej usunięcie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku odcisków, nagniotków i zgrubień, które powstają na skórze stóp w wyniku ucisku lub tarcia, np.: poprzez niewygodne czy niedostosowane do pory roku obuwie.

Składniki aktywne w kremach i sprayach zmiękczających do stóp mogą także[KG3]  pomagać w zmiękczaniu i wygładzaniu zrogowaciałych miejsc, takich jak pięty. Jest to możliwe dzięki zmiękczającemu kremowi do nóg z mocznikiem, a także kwasem salicylowym lub mlekowym, które pomagają złagodzić i usunąć zgrubienia skóry. Regularne stosowanie takich preparatów przyczynia się do poprawy miękkości i gładkości skóry stóp.

Niektóre z kremów zmiękczających do stóp zawierają również składniki o działaniu antybakteryjnym i odświeżającym, które pomagają w neutralizowaniu nieprzyjemnych zapachów. To szczególnie przydatne w przypadku osób borykających się z nadmierną potliwością lub infekcjami grzybiczymi stóp.

Krem zmiękczający LIQUID SCALPEL od PHARM FOOT

LIQUID SCALPEL to spray zmiękczający i usuwający martwy naskórek od PHARM FOOT, z linii UREA. Działa miejscowo, intensywnie, na zrogowacenia skóry, także jako preparat do usuwania modzeli, odcisków czy nagniotków. Ze względu na duże stężenie zawartego w preparacie mocznika, ma silne działanie i zalecany jest wyłącznie do użytku profesjonalnego w salonach pedicure bądź podologicznych. 

Zastosowanie tego sprayu zmiękczającego do stóp pozwala na etapowe zmiękczanie i usuwanie uporczywych zgrubień, także u osób z cukrzycą, których skóra na stopach ma specjalne potrzeby i wymaga wyjątkowego traktowania.

LIQUID SCALPEL zmiękcza skórę z problemami, a dzięki temu przeciwdziała dyskomfortowi w czasie zabiegów usuwania martwego naskórka. Oprócz działania zmiękczającego, osiągniętego dzięki zawartości mocznika – spray działa także złuszczająco na martwy naskórek. Wszystko dlatego, że zawiera również kwasy AHA i BHA: mlekowy, glikolowy, cytrynowy, jabłkowy oraz salicylowy.