Opuchnięte nogi, opuchnięta stopa - to może dotknąć każdego

Nie jest ważne to, czy masz lat dwadzieścia czy sześćdziesiąt, czy prowadzisz aktywny czy siedzący tryb życia, czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Problemem, który może Cię dotknąć, jest opuchlizna stóp. Może się ona pojawić między innymi w wyniku urazu mechanicznego, długotrwałego przebywania w pozycji stojącej, odwodnienia, długotrwałego ucisku lub chorób ogólnoustrojowych. Zobacz, jak zapobiegać pojawieniu się kłopotu i jak go zwalczać, gdy już Cię dosięgnie.

Opuchnięta stopa – skąd się bierze?

Bezpośrednią przyczyną prowadzącą do tego, że pojawia się opuchlizna na stopach, są zaburzenia w pracy układu krwionośnego i limfatycznego. Gdy płynu tkankowego pojawia się za dużo i jego ciśnienie jest zbyt wysokie – szybko zauważysz opuchnięte palce u nóg, kostki czy nawet pięty. Co sprawia, że dochodzi do takich zaburzeń? Powodów jest naprawdę wiele. Temat doskonale znają kobiety ciężarne, osoby wykonujące długotrwałą, ciężką pracę fizyczną czy te przebywające w bardzo upalnych warunkach atmosferycznych. Ale jeśli stoisz lub siedzisz w jednej pozycji przez wiele godzin lub po prostu bardzo mało pijesz w ciepły dzień – opuchnięte kostki nóg również mogą stać się Twoim problemem.

Oczywiście opuchnięte pięty, palce i kostki mogą mieć również podłoże chorobowe. Zaburzenia krążenia, schorzenia nerek, choroby tarczycy (zarówno niedoczynność, jak i nadczynność), reumatoidalne zapalenie stawów czy alergie – to tylko najważniejsze z listy problemów, którym towarzyszą opuchnięte stopy. Gdy więc zauważysz pierwsze niepokojące nas objawy, koniecznie skonsultuj je ze specjalistą. Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i badania oceni on podłoże problemu i zaproponuje skuteczną metodę walki z nim.

Co na opuchnięte nogi warto stosować?

Wiele osób walkę z poniższą dolegliwością zaczyna od domowych sposobów, zwłaszcza od stosowania chłodnych okładów. Oczywiście, jest to dobra metoda. Jednak nie jest ona w pełni skuteczna, gdyż działa wyłącznie na podstawowe objawy, nie dotykając zupełnie przyczyn problemu.

Dlatego też, jeśli zastanawiasz się nad tym, co na opuchniętą nogę zastosować, koniecznie zwróć uwagę także na zaawansowane dermokosmetyki. Jednym z nich jest kojąca pianka do stóp z oliwą ozonowaną i ziołami PHARM FOOT reLIEF MOUSSE. Jej stosowanie zaleca się przede wszystkim jako profilaktykę przeciw opuchniętym, zmęczonym nogom. Dlaczego właśnie tu znajduje ona zastosowanie? Ponieważ jej zaawansowany kompleks naturalnych składników wykazuje mocne działanie kojące, regeneracyjne, łagodzące, chłodzące i wzmacniające skórę oraz poprawiające jej kondycję. Sposób na opuchnięte nogi wykorzystujący piankę reLIEF MOUSSE sprawi, że skóra będzie wzmocniona, a ogólna kondycja skóry – zdecydowanie poprawiona.

Kolejny produkt marki PHARM FOOT polecany przy zmęczonych, opuchniętych stopach, to sól zabiegowa Herbal reMEDY. Jest to bromowo-jodowa sól stworzona z myślą o osobach cierpiących na reumatyzm oraz tych, których stopy są opuchnięte i przemęczone. Dzięki jej użyciu skóra stóp będzie mocno zregenerowana, wypoczęta, lżejsza i mniej opuchnięta. Jak pozbyć się opuchniętych nóg z użyciem soli Herbal reMEDY? Do miski wlej trzy litry letniej wody. Następnie dodaj do niej 40 g soli jodowo-bromowej i całość wymieszaj. Teraz włóż stopy do kąpieli i korzystaj z niej przez około dwadzieścia minut. Czynność powtarzaj regularnie raz lub dwa razy w tygodniu.

Ale pamiętaj: preparaty na opuchnięte nogi, jak wspomnieliśmy na początku, to często objaw większego problemu naszego organizmu. Dlatego nigdy nie bagatelizuj tej pozornie błahej dolegliwości. Gdy wystąpi ona raz na długi czas, po upalnym dniu bądź wielu godzinach fizycznej pracy – wystarczy odpoczynek i skorzystanie z powyższych dermokosmetyków. Gdy jednak kłopot się poprawia i staje się coraz większy, koniecznie skonsultuj go z lekarzem. Wcześnie zdiagnozowaną chorobę dużo łatwiej jest bowiem leczyć niż tę mającą zaawansowane stadium.

Podsumowując: opuchnięte kostki w stopach to zawsze coś, co powinno wymagać Twojej szczególnej uwagi!