Skóra Twoich stóp jest mocno zrogowaciała. Cierpisz na takie schorzenia, jak: rybia łuska, atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Na podeszwach lub między palcami Twoich stóp pojawiły się duże, bolesne modzele bądź odciski. Jeśli dotknęła Cię jedna z powyższych dolegliwości – nie musisz się martwić. Wybierz się do specjalisty – podologa lub pedicurzysty. Istnieją bowiem profesjonalne dermokosmetyki do pracy w salonie/gabinecie, które pomogą w pozbyciu się bądź zminimalizowaniu skutków wielu problemów skóry stóp i paznokci. Do pracy salonowej przeznaczone są perełki zmiękczające do stóp PURE PEARLS marki PHARM FOOT. Co sprawia, że ich działanie jest tak skuteczne?

Jak działają perełki do zmiękczania stóp PURE PEARLS?

Główny składnik aktywny, który obecny jest w tych wyjątkowych preparatach, to mocznik w stężeniu wynoszącym aż 95%. Zanim dokładnie opiszemy jego działanie musimy podkreślić, że tak duży stopień skoncentrowania mocznika – może być stosowany wyłącznie przez specjalistów, podologów bądź dermatologów. Jego działanie jest bowiem bardzo intensywne i w przypadku nieprawidłowego stosowania mogłoby prowadzić do pojawienia się niechcianych skutków ubocznych. Gdy jednak preparat będzie aplikowany pod okiem specjalisty – nic takiego nie powinno mieć miejsca.

Wróćmy jednak do sedna sprawy. Perełki do kąpieli stóp z mocznikiem stworzone przez markę PHARM FOOT posiadają działanie relaksujące, odświeżające, nadające przyjemny zapach oraz mocno zmiękczające zrogowaciały naskórek. Ostatnia z tych właściwości jest możliwa do osiągnięcia dzięki temu, że mocznik (określany też jako diamid kwasu węglowego, karbamid, urea) w wysokim stężeniu posiada mocne właściwości keratolityczne. Co to znaczy? Dokładnie tyle, że mocznik potrafi rozpuszczać zrogowaciałą warstwę skóry, rozluźniać znajdujące się w niej keratynowe połączenia i w ten sposób doprowadzać do złuszczania się zrogowaciałej skóry. Jest więc doskonałym pomocnikiem dla wszystkich tych, których dotyka hiperkeratoza, czyli nadmierne rogowacenie się naskórka.

Ale czy to wszystko, co dzięki mocznikowi zyskują zmiękczające perełki do stóp PURE PEARLS? Oczywiście że nie! Ten naturalny składnik określany jest jako humektant, czyli związek mający dużą zdolność pochłaniania wody. Jeśli więc nasza skóra pięt czy innych części stóp ma tendencję do przesuszania się, warto regularnie stosować odpowiednie preparaty go zawierające. Bo, co ważne, mocznik jest codziennie produkowany w naszych organizmach, jako produkt będący efektem przemiany białek i jest jednym z głównych elementów naturalnego czynnika nawilżającego skóry (NMF). Gdy mocznika w ciele mamy za mało, woda ze skóry ucieka zbyt szybko, a naskórek jest mniej szczelny.

Kolejny ważny składnik, który posiadają perełki odświeżające do stóp PHARM FOOT, to witamina C. Dlaczego wybrano tu właśnie ją? Ponieważ dzięki niej synteza kolagenu odbywa się lepiej, w wyniku czego znacznie poprawia się jędrność naszego naskórka. Poza tym witamina C odpowiedzialna jest za wsparcie w gojeniu się ran, za ochronę warstwy lipidowej naskórka przed wolnymi rodnikami oraz za przywracanie właściwego koloru skóry, minimalizowanie przebarwień.

By dopełnić dobroczynnych właściwości preparatu, wzbogaciliśmy perełki relaksujące do stóp o wysokiej jakości olejek z trawy cytrynowej (olejek lemongrasowy). Wykazuje on mocne działanie wirusobójcze, bakteriobójcze i przeciwgrzybicze. Pomaga w minimalizowaniu obrzęków i stanów zapalnych, a także pobudza krążenie krwi oraz ogranicza nadmierną produkcję sebum.

 Kąpiel stóp z perełkami PURE PEARLS zalecana jest do stosowania bezpośrednio przed zabiegami podologicznymi. Do miski należy wlać ciepłą wodę, a następnie na każde 5 litrów dodać około 10 gram (jedną miarkę) perełek. Kąpiel stóp w perełkach powinna trwać od 3 do 10 minut. Jej dokładna długość zależna jest od stopnia zaawansowania problemu stóp. Po jej wykonaniu skóra osuszana jest za pomocą ręcznika, po czym specjalista przechodzi do dalszych etapów zaplanowanego zabiegu. Opisany sposób przygotowania do zabiegu jest bardzo prosty i skuteczny zarazem.

Ta strona używa plików cookies