Co to jest tynktura do paznokci?

Określenie “tynktura” nie jest tak często spotykane jak krem, spray czy maść. Jednak zdecydowanie warto je znać – ponieważ preparaty tego typu są naszymi doskonałymi sprzymierzeńcami w walce chociażby z grzybicą czy bakteriami, które ulokowały się na naszej skórze. W poniższym tekście dokładnie przedstawiamy to, czym jest tynktura do stóp PHARM FOOT SILVER BOOSTER i dlaczego warto ją stosować do samodzielnej oraz specjalistycznej pielęgnacji skóry omawianego obszaru.

Z czego składa się tynktura PHARM FOOT do paznokci?

Nowoczesna tynktura na stopy to specjalistyczny, intensywnie działający preparat stworzony m.in. na bazie ekstraktów roślinnych. W przypadku wspomnianej wyżej tynktury SILVER BOOSTER znajdziemy ekstrakty z aż 5 naturalnych produktów: cytryny, rozmarynu, wierzby, szałwii oraz prawoślazu. Każdy z nich ma nieco inne właściwości wspierające nasze ciało.

  •     Ekstrakt z cytryny – poprawia elastyczność skóry i ją nawilża. Działa także przeciwzapalnie, regenerująco i poprawiająco na koloryt skóry.
  •     Ekstrakt z rozmarynu – sprawi, że podrażnienia goją się lepiej, obrzęki znikają szybciej, a krążenie krwi jest lepsze.
  •     Ekstrakt z wierzby – dzięki niemu tynktura antybakteryjna do paznokci nie tylko chroni przed mikrobami, ale jednocześnie ma wpływ przeciwzapalny, złuszczający i uszczelniający naczynia włosowate.
  •     Ekstrakt z szałwii – oczyszcza oraz działa antyseptycznie i przeciwutleniająco.
  •     Ekstrakt z prawoślazu – działa ochronnie, zmiękczająco, regenerująco, ujędrniająco oraz przyspieszająco na gojenie się ran.

Warto wiedzieć, że tynktura do paznokci na grzybicę marki PHARM FOOT oprócz ekstraktów, posiada także trzy olejki roślinne bardzo korzystnie działające na naszą skórę. Pierwszy z nich – to olejek goździkowy znany z tego, że działa antyoksydacyjnie, rozkurczowo, przeciwgrzybiczo, przeciwzapalnie, antybakteryjnie, odkażająco i przeciwbólowo. Tak szerokie wsparcie naszej skóry jest możliwe dzięki temu, że w goździkach zawarte są eugenol oraz seskwiterpeny.

Kolejny z olejków – ten pozyskiwany z lawendy – to bogactwo flawonoidów i garbników. Dzięki nim tynktura przeciwgrzybicza do paznokci może się pochwalić właściwościami odkażającymi, przyspieszającymi gojenie ran, regulującymi wydzielanie łoju, zabezpieczającymi przed zbytnią utratą wody, przeciwzapalnymi oraz ściągającymi. Natomiast olejek z drzewa herbacianego wesprze skórę jeśli potrzebujemy działania antybakteryjnego, antyseptycznego i stymulującego nasz układ immunologiczny.

Myślisz, że to wszystko, co może zaoferować marka PHARM FOOT i jej tynktura regenerująca do paznokci? Zdecydowanie się mylisz. Wiodącym składnikiem aktywnym w SILVER BOOSTER jest bowiem mikrosrebro, czyli intensywnie działające jony srebra. Przy ich wsparciu skóra stóp jest wzmocniona i lepiej chroniona przed grzybami i bakteriami. Dodatkowo srebro jest skuteczne w zwalczaniu niezbyt przyjemnego zapachu naszych stóp.

Stosowanie powyższego dermokosmetyku zalecane jest zwłaszcza wtedy, gdy potrzebujemy zadbać o pielęgnację dotkniętych grzybicą paznokci i wałów je otaczających. Pierwszą jej aplikację warto, by wykonał podolog, jako etap kończący zabieg przeciwgrzybiczy przeprowadzany w jego gabinecie. Kontynuacja kuracji powinna odbywać się już we własnym domu, w którym tynktura Silver Booster będzie nakładana na wspomniane okolice dwa razy na dzień – rano po przebudzeniu oraz wieczorem, przed pójściem spać. Czas, przez jaki powinno się stosować preparat SILVER BOOSTER, nie jest określony w dniach – należy go aplikować do czasu uzyskania pożądanych efektów przeciwgrzybiczych.