Kosmetyki do stóp o działaniu dezynfekującym

Poprawnie wykonana, skuteczna dezynfekcja stóp to działanie ważne w wielu przypadkach. Po pierwsze, jest to dobry element codziennej pielęgnacji tego obszaru ciała pozwalający na łatwiejsze zachowanie zdrowia skóry i paznokci. Po drugie, czynności dezynfekujące to element obowiązkowy przed każdym, nawet niewielkim zabiegiem podologicznym lub pedicure. Tu dezynfekcja skóry stóp ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o pełne bezpieczeństwo jego wykonania. Po trzecie: na regularnie dezynfekowanym obszarze nie będą rozwijały się drobnoustroje mogące sprawiać, że stopy będą zwyczajnie nieprzyjemnie pachnieć. Ale w jaki sposób właściwie pozbywać się niechcianych drobnoustrojów ze stóp?

Dobre preparaty do dezynfekcji skóry na stopach

Profesjonalne dezynfekowanie stóp to czynność, którą należy wykonać w gabinecie podologicznym i salonie pedicure przed wykonaniem usługi. Tylko bowiem wtedy produkty do dezynfekcji skóry stóp, takie jak spray odświeżający SEPTI STARTER marki PHARM FOOT o działaniu antybakteryjnym i antymikrobowym będą gwarantowały odpowiednie przygotowanie oraz w pełni bezpieczne przeprowadzenie zabiegu.

Dlaczego ważne jest, aby stosować profesjonalne produkty dedykowane do pracy w salonie i gabinecie? Przede wszystkim dlatego, że powyższy, profesjonalny preparat do dezynfekcji skóry stóp posiada skład oparty między innymi o alkohol w stężeniu wynoszącym aż 75%. Tak wysoka jego koncentracja to pewność, że specyfik będzie posiadał odpowiednio mocne działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwwirusowe. Jednocześnie jednak alkohol może podrażniać co bardziej wrażliwą skórę. By tego uniknąć, spray do dezynfekcji skóry stóp SEPTI STARTER został wzbogacony o trzy składniki:

  • pantenol o działaniu łagodzącym, zmiękczającym, nawilżającym oraz uelastyczniającym skórę
  • olejek z drzewa herbacianego, który posiada działanie antybakteryjne i antyseptyczne, ale też intensywnie regenerujące
  • sinodor gwarantujący neutralizację nieprzyjemnych zapachów.

Taki skład sprawia, że omawiany płyn do dezynfekcji stóp nie tylko zabezpieczy je przed działaniem szkodliwych drobnoustrojów, ale też odświeży stopy, zapewni im uczucie orzeźwienia, złagodzi stany zapalne oraz zniweluje przykry zapach.

Pamiętajmy jednak, że SEPTI STARTER to przede wszystkim płyn do dezynfekcji skóry przed zabiegiem przeznaczony do stosowania w gabinetach podologicznych i dermatologicznych oraz salonach pedicure i manicure. Nie powinno się go używać samodzielnie w swoim domu, chyba że specjalista nam to zarekomenduje. Wysokie stężenia wspomnianych składników aktywnych (zwłaszcza alkoholu) stosowane w zły sposób, zbyt często – mogą mieć bowiem opisane już wyżej skutki uboczne, na które trzeba możliwie szybko zareagować w odpowiedni sposób.

Dlaczego działanie dezynfekujące jest tak ważne?

Podczas wielu zabiegów wykonywanych na stopach w gabinecie podologicznym czy dermatologicznym, ale też tych przeprowadzanych w salonie kosmetycznym i pedicure dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Nieraz ma ono rozmiar bardzo niewielki, na przykład uszkodzenia skórki przypaznokciowej. Jednak już nawet niewielka rana szeroko otwiera drzwi dla szkodliwych drobnoustrojów, które mogą zainfekować nasz organizm. Chodzi tu zarówno o bakterie, jak i o wirusy czy grzyby.

Jeśli przed właściwym zabiegiem przeprowadzi się krótkie czynności dezynfekujące skórę stóp, w trakcie których wykorzysta się wysokiej jakości dermokosmetyki, ryzyko zakażenia zostaje znacznie zminimalizowane.