Problem: zrogowacenia naskórka - hyperkeratoza

Hyperkeratoza to ogólnie ujmując nadmierne pogrubienie warstwy rogowej naskórka związane z zaburzonym procesem rogowacenia.
Najczęściej spotykane rodzaje hyperkeratoz to: odciski, modzele, zespół pękających pięt czy rogowiec. Są to zmiany z którymi najlepiej poradzi sobie specjalista podolog, który w sposób bezpieczny i profesjonalny usunie nadmiar skóry oraz doradzi, jak postępować, aby powstrzymać lub zmniejszyć nadmierne rogowacenie naskórka na stopach.

Skąd się bierze nadmierne rogowacenie naskórka?

To, że nasz naskórek rogowacieje (łuszczy się), nie jest ani trochę zaskakujące. Jest to bowiem w pełni naturalny proces, w którym starsze, obumarłe tkanki zastępowane są nowymi. Czasem jednak zrogowaciały naskórek na palcach u nóg lub zrogowaciały naskórek pięt przyjmują postać zaburzoną, nadmierną. Całość nieestetycznie się łuszczy, stopy swędzą, pieką i są bardzo przesuszone, a czasem wręcz pękające.

Co może być tego powodem? Potencjalnych winowajców jest wielu: menopauza i inne mocne zaburzenia hormonalne, przewlekłe schorzenia typu AZS, cukrzyca, reumatyzm, choroby wątroby czy nerek, duża nadwaga, długotrwały kontakt z silnymi detergentami czy używanie kosmetyków przesuszających skórę. To tylko początek sporo dłuższej listy.

Jak usunąć zrogowaciały naskórek z pięt?

Zastanawiasz się nad tym, czym usunąć zrogowaciały naskórek z pięt? W PHARM FOOT stworzyliśmy preparaty, które zdecydowanie pomogą w tym problematycznym schorzeniu. Polecamy tu między innymi krem na zrogowaciały naskórek marki PHARM FOOT – krem zmiękczający i nawilżający 10% mocznika DERMO reSOFTENER zawierający mocznik, oleje migdałowy i z drzewa herbacianego, panthenol, masło shea, alantoinę oraz ekstrakt z mięty.

Skuteczne usuwanie zrogowaciałego naskórka na stopach może się odbywać także poprzez stosowanie pianki zmiękczającej zrogowacenia 30% mocznika  PHARM FOOT ANTI CALLUS MASTER czy kremu na zrogowaciałą i pękającą skórę stóp 25% mocznika PHARM FOOT DERMO reFILLER. Głównym składnikiem obu tych preparatów jest mocznik, do którego dodano liczne składniki wspomagające terapię zmęczonych stóp.