Problem: wrażliwa skóra stóp

Skóra cienka, płytko unaczyniona i wrażliwa często występuje u alergików, osób starszych lub schorowanych np.: u cukrzyków.
Zaniedbywanie skóry wrażliwej, niewłaściwa pielęgnacja i nieleczenie pojawiających się problemów skórnych – mogą prowadzić nie tylko do dyskomfortu, ale też urazów i zakażeń. Aby temu zapobiec bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja w szczególności preparatami o właściwościach silnie regenerujących.

Skóra wrażliwa na stopach - przyczyny

Skóra na stopach, zwłaszcza na ich podeszwach, jest średnio od trzech do czterech razy grubsza niż ta chroniąca inne części ciała. Mimo takiej wyjątkowej cechy, może się jednak okazać, że dotyka nas problem określany, jako wrażliwa skóra stóp. Dodatkowe dolegliwości, które zazwyczaj jej dotyczą, to zwiększona szorstkość, przesuszenie czy pękanie. Skąd biorą się takie dolegliwości?

  • zbyt małe nawilżenie stóp, przez które skóra staje się mniej sprężysta, mniej elastyczna;
  • stany chorobowe takie, jak: cukrzyca, niedoczynność tarczycy, miażdżyca;
  • zmiany hormonalne związane z okresem menopauzy;
  • otyłość oraz nadwaga;
  • nieprawidłowa codzienna pielęgnacja lub wręcz jej brak;
  • niezdrowy styl życia (złe odżywianie, używki, zbyt dużo stresu).

Dermokosmetyki do skóry wrażliwej stóp

Gdy pojawi się problem, nie ma co czekać z reakcją. Odpowiednio szybka, właściwa pielęgnacja skóry wrażliwej na stopach to pewność, że problem zostanie szybko złagodzony.

Dobre kosmetyki do skóry wrażliwej na stopach to między innymi: krem odbudowująco-ochronny do stóp z oliwą ozonowaną PHARM FOOT OZONE reBUILDER. Oprócz oliwy ozonowanej zawiera on jeszcze sześć kluczowych składników: mocznik, masła shea i mango, olej z awokado, pantenol oraz kwas hialuronowy. Wszystkie one razem rewitalizują i energetyzują skórę, pobudzają jej tkanki do odbudowy, koją, wygładzają oraz nawilżają.

Równie świetne działanie ma regenerujący krem do wrażliwej skóry stóp PHARM FOOT NUTRI reGENERATOR. Zawiera on między innymi: colostrum, kompleks cukrów, ekstrakt z zielonej herbaty, masło shea i olej bawełniany. Dzięki nim preparat regeneruje i wzmacnia skórę, dodatkowo kojąc ją, chroniąc, wygładzając i rozjaśniając.

Dodatkowo warta zastosowania jest pianka do wrażliwych stóp FOOT MOUSSE od PHARM FOOT. Co w niej znajdziemy? Przede wszystkim: mocznik, oliwę z oliwek, betainę, polisacharyd, ekstrakt z aloesu, pantenol, witaminę E oraz alantoinę. Taki kompleks składników pomoże utrzymać świetną kondycję skóry, podniesie jej nawilżenie i miękkość, a także zapewni ukojenie zmęczonej skórze.