Skąd bierze się cienka i płytko unaczyniona skóra stóp?

Nie jest żadną tajemnicą to, że przed stopami codziennie stoją duże wyzwania. Są one bowiem mocno obciążane podczas spacerów, stania czy chociażby treningów biegowych lub tych odbywanych na siłowni. Wszystko to może sprawić, że może zacząć nam doskwierać wrażliwa, naczynkowa skóra stóp. Oczywiście to nie jedyne przyczyny, które prowadzą do tej dolegliwości.

Dużą rolę grają tu predyspozycje genetyczne. Dodatkowo wpływ na pojawienie się problemu ma niewłaściwa pielęgnacja domowa oraz choroby, zwłaszcza te dotykające układu krwionośnego. Jak pozbyć się cienkiej wrażliwej skóry stóp? Co zrobić, by płytko unaczyniona skóra na stopach przestała nam doskwierać?

Preparaty zwalczające cienką naczynkową skórę stóp

By szybko zapomnieć o problemie najlepiej udać się do gabinetu lekarza dermatologa lub do specjalisty podologa. On zastosuje jeden z poniższych specyfików oraz da nam zalecenia dotyczące dalszej, domowej pielęgnacji na co dzień. Dzięki temu naczynkowa, nadwrażliwa skóra stóp zniknie raz na zawsze.

W całym procesie zwalczania omawianej dolegliwości trzeba postawić na profesjonalne dermokosmetyki o działaniu regenerującym, stymulującym. Skóra stóp sucha i naczynkowa podziękuje nam, jeśli zastosujemy kojąco-regenerującą maskę do stóp SILVER reNOVATOR z mikrosrebrem. Nie dość, że pobudzi ona ciało do naturalnej odnowy, to jeszcze zabezpieczy je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Równie dobry dla skóry wymagającej odbudowy i ochrony będzie krem OZONE reBUILDER stworzony w oparciu o m.in. oliwę ozonowaną. Co sprawia, że cienka skóra na stopach jest dzięki niemu dużo zdrowsza? To bogaty kompleks składników, wśród których znajdziemy m.in. oliwę ozonowaną, mocznik, masła i oleje roślinne, kwas hialuronowy, panthenol i early boost. Na koniec naszą uwagę powinien przykuć trzeci z kosmetyków PHARM FOOT – krem NUTRI reGENERATOR z colostrum.