Sole do stóp

Po ciężkim dniu, pełnym zawodowych i osobistych wyzwań, nasze stopy mogą być zmęczone i opuchnięte, a jeśli do tego mamy problem z rogowaciejącym naskórkiem na piętach – to moczenie stóp w aromatycznej, zmiękczającej soli jest prostym, niedrogim, a do tego skutecznym rozwiązaniem. Jak dobrać sól do nóg?

Sól do kąpieli stóp

Sól do moczenia nóg powinna być dobrana do naszych potrzeb i preferencji. Chodzi tu nie tylko o działanie, ale również np. o jej zapach. Wiele dostępnych na rynku soli do stóp skomponowanych zostało w oparciu o sól kuchenną, która ma działanie dezynfekujące, usuwając z powierzchni stóp bakterie i grzyby. Najczęściej stosowanymi w preparatach rodzajami soli są sól z Morza Martwego, bogata w minerały, takie jak potas i magnez, a także siarczany, himalajska – bardzo bogata w minerały i elektrolity, szmaragdowa, czyli inaczej Guerande, bogata w żelazo, potas, wapń, miedź, charakteryzująca się pięknym, szmaragdowym kolorem. Do tej listy należałoby dodać jeszcze naszą rodzimą sól bocheńską. Znajduje się w niej mnóstwo minerałów, jak związki wapnia, krzemu czy magnezu. Dodatkiem w solach do moczenia stóp mogą być różne składniki aktywne, w tym zioła, olejki o intensywnym zapachu oraz inne wyciągi roślinne, np. wyciąg z kasztanowca, który zmniejsza opuchliznę, ale również borowina oraz mocznik działający zmiękczająco na skórę.

Sól do moczenia stóp od PHARM FOOT

W ofercie marki PHARM FOOT znajdują się sole do stóp o różnym działaniu i przeznaczeniu. Proponujemy sól odświeżającą FRESH CRYSTALS, która w swoim składzie zawiera m.in. kolagen o działaniu intensywnie nawilżającym i uelastyczniającym skórę, przyspieszającym także jej regenerację. Składnikiem aktywnym jest tu również sól bocheńska, bogata w składniki mineralne. Działa odświeżająco, relaksująco i zmiękczająco, a także jest polecana do stóp z problemem nadpotliwości. Stopy należy moczyć w roztworze soli FRESH CRYSTALS z wodą przez ok. trzy do piętnastu minut.

Z kolei sól zabiegowa z oliwą ozonowaną i ziołami Herbal reMEDY z Linii OZONE OIL & HERBS, przeznaczona zarówno do użytku domowego, jak i salonowego to produkt jodowo-bromowy, przeznaczony przede wszystkim do skóry problematycznej – z grzybicą czy brodawkami wirusowymi. Sole do moczenia nóg, jak Herbal reMEDY zalecane są także w przypadku opuchlizny czy bólu reumatycznego. Sól przynosi ulgę w zmęczeniu, wspomaga regenerację skóry, a do tego ma właściwości aromaterapeutyczne.

Ta strona używa plików cookies