Kosmetyki ochronne do stóp

Naszym stopom zaszkodzić może bardzo wiele rzeczy, chociażby bakterie, wirusy i grzyby, ale też długie chodzenie w zbyt ciasnym, ocierającym obuwiu czy niewłaściwa, codzienna dieta. Warto też wspomnieć o negatywnym działaniu zbyt niskich i zbyt wysokich temperatur, noszeniu skarpet z nie oddychających tkanin czy codziennej, źle dopasowanej pielęgnacji. By zatrzymać szkody, jakie mogą przynieść powyższe sytuacje, warto zastosować ochronne kosmetyki do stóp i pięt PHARM FOOT. Zabezpieczą one skórę oraz sprawią, że będzie ona doskonale zrewitalizowana przez długi czas. 

Dermokosmetyki chroniące stopy

Zabiegi mające na celu zabezpieczyć skórę na stopach należy podzielić na te profesjonalne, wykonywane przez podologa oraz te, które możemy przeprowadzić w zaciszu własnego domu. Profesjonalna ochrona stóp w obu przypadkach może odbyć się z wykorzystaniem tych samych kosmetyków, na przykład kremu odżywczo-regenerującego PHARM FOOT NUTRI reGENERATOR. Dlaczego warto zastosować akurat te preparaty ochronne do stóp i pięt?

  • Ich głównym składnikiem aktywnym jest siara bydlęca (colostrum) – pochodzący wprost z natury produkt, który ma skórę chronić, odżywiać i dodawać jej energii. Udaje się to osiągnąć dzięki temu, że pierwsze mleko matki posiada aż 250 bioaktywnych substancji czynnych pochodzących z różnych grup.
  • Masło shea to kolejny ważny składnik, który posiada kosmetyk do ochrony stóp NUTRI reGENERATOR od PHARM FOOT. Dzięki niemu naturalny płaszcz lipidowy skóry jest wzmocniony, co prowadzi do zapobiegania utraty wody z naskórka.
  • Wysokiej jakości olej bawełniany podnosi odporność skóry na zakażenia, jednocześnie działając przeciwzapalnie i odbudowująco. Skóra staje się bardziej elastyczna, miękka i pozbawiona podrażnień.
  • Cukry złożone (polisacharydy) – czyli polimery pochodzenia naturalnego regenerują ścianki komórek, wspomagają właściwe natłuszczenie skóry i sprawiają, że mniej wody ucieka z naskórka.
  • Ekstrakt z zielonej herbaty – to cenny składnik który sprawia, że powyższy dermokosmetyk ochronny do stóp wykazuje zdolności łagodzące, regenerujące, nawilżające oraz antyseptyczne.

Bez względu więc na to, czy potrzebna jest Ci profesjonalna, czy domowa ochrona stóp, NUTRI reGENERATOR marki PHARM FOOT zawsze przyjdzie Ci z pomocą. Jest on dostępny w dwóch pojemnościach. 400 ml ukryte w butelce z pompką wystarczy do przeprowadzenia około 150 zabiegów, a 75 ml schowane w wygodnej tubce, którą będziesz mógł zabrać ze sobą wszędzie to dawka wystarczająca na około 35 zabiegów.

Wspomniane produkty do ochrony stóp przeznaczone są zwłaszcza do dbania o skórę cienką, wrażliwą i tę płytko unaczynioną. Bezpiecznie mogą ich używać także diabetycy, czyli osoby chorujące na cukrzycę. Kosmetyk należy stosować raz lub dwa dziennie – w zależności od zaawansowania problemów skóry stóp. Przyjemna, kremowa konsystencja sprawia, że preparat łatwo się rozprowadza, a jego wchłanianie jest bardzo szybkie i dokładne. Nikt nie będzie miał więc problemu z jego prawidłową aplikacją.