Skóra potliwa na stopach - przyczyny

Znasz to bardzo dobrze. A może nawet problem ten dopada Cię na co dzień. O czym mowa? To potliwa skóra stóp, która potrafi nie tylko nieprzyjemnie pachnieć, ale też stwarzać spory dyskomfort podczas chodzenia. Jakie są najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy? Mogą dotyczyć one chorób ogólnoustrojowych (otyłości, nadczynności tarczycy czy cukrzycy), chorób neurologicznych, zaburzeń hormonalnych czy czynników o podłożu genetycznym. Oprócz tego nadpotliwość skóry stóp może się pojawiać w trakcie przewlekłego stresu, wtedy, gdy spożywamy zbyt dużo bardzo ostrych potraw oraz w sytuacji, w której stale nosimy ciasne buty i skarpety wykonane z nieoddychających tworzyw sztucznych.

W przypadku podejrzenia podłoża chorobowego należy natychmiast udać się do lekarza internisty, który skieruje nas do właściwego specjalisty. Wpływ czynników zewnętrznych możemy ograniczyć samodzielnie. Jednak w obu przypadkach warto, byśmy zadbali o profilaktykę, w której kluczowe są wysokiej jakości dermokosmetyki PHARM FOOT.

Preparaty na potliwą skórę stóp

Gdy tylko zauważymy pierwsze objawy dolegliwości, z ich zwalczaniem nie czekajmy ani chwili. Zwłaszcza, że domowa terapia z użyciem dermokosmetyków jest stosunkowo szybka i bardzo skuteczna. Jej podstawę może stanowić spray do nadpotliwej skóry stóp PHARM FOOT OZONE GUARD. Posiada on cztery intensywnie działające składniki aktywne: mentol, oliwę ozonowaną, polisacharyd oraz pantenol. Można go stosować nawet kilka razy dziennie, skutecznie eliminując potliwość skóry na stopach i nieprzyjemny zapach z nią związany. Co ważne, ten preparat nie ma działania wysuszającego, dlatego może być stosowany nawet na wrażliwe, przesuszone stopy.

W odświeżeniu stóp i niwelowaniu zapachu potu pomoże także kolejny spray do skóry stóp z nadpotliwością – PHARM FOOT SEPTI STARTER. Jest to dermokosmetyk przeznaczony do stosowania zwłaszcza przez specjalistów. Usuwa on niechciany zapach, odświeża stopy, łagodzi stany zapalne skóry oraz gwarantuje uczucie orzeźwienia.