Jak zmiękczyć stopy skutecznie?

Każdy z nas z własnego doświadczenia doskonale wie, że skóra na stopach jest zdecydowanie twardsza niż ta okalająca inne części ciała. To dobrze, ponieważ jest ona poddawana wielu wyzwaniom, musi unieść ciężar właściciela przez cały dzień. Często zdarza się jednak sytuacja, w której jest ona za twarda, a wręcz zrogowaciała. Co wtedy? 

Wtedy należy udać się do specjalisty, który podpowie nam jak zmiękczyć pięty. Po zbadaniu naszych stóp może on też zaproponować zabieg z użyciem specjalistycznych preparatów podologicznych. Jaki główny składnik będzie się w nich znajdował? Jakie elementy będą go wspierały?

Czym zmiękczyć pięty?

Eksperci marki PHARM FOOT przebadali wiele składników mających działanie zmiękczające. Rozważaliśmy, jak zmiękczyć skórę na stopach nie tylko skutecznie, ale i szybko. W efekcie tych badań i analiz powstała linia UREA oparta o wysoko skoncentrowany mocznik. Dlaczego pianka zmiękczająca pięty ANTI CALLUS MASTER i inne kosmetyki z powyższej linii bazują właśnie na tym składniku?

Po pierwsze – mocznik występuje w naszym organizmie naturalnie, jest więc bezpieczny nawet dla alergików i tych użytkowników, którzy mają skłonność do podrażnień. Jeśli chodzi o główne działanie, krem zmiękczający do pięt z mocznikiem szybko złagodzi podrażnienia obecne na naszych stopach, nawilży skórę, a nawet ją odkazi. Ale to nie wszystko. Mocznik bowiem zwiększa także przepuszczalność warstwy rogowej naszego naskórka, dzięki czemu inne składniki obecne w kosmetykach łatwiej przenikają do skóry.

Pamiętajmy jednak, że zmiękczanie skóry na stopach nie powinno być zabiegiem wyłącznie jednorazowym. Obtarcia, uszkodzenia, długie chodzenie w butach i inne czynniki powodują bowiem, że skóra w omawianych miejscach ma tendencję do regularnego utwardzania się. Dlatego też spytajmy podologa, jak możemy o nią dbać, jak ją zmiękczać na co dzień.

Ta strona używa plików cookies