Wypełnianie ubytków paznokci krok po kroku

Paznokieć o zdrowej strukturze ma kolor bladoróżowy i jest pozbawiony spękań oraz ubytków. Gdy ten stan zostaje zaburzony, powinniśmy reagować jak najszybciej. Ubytki w paznokciach mogą bowiem świadczyć o różnych, czasem bardzo groźnych chorobach z którymi boryka się nasz organizm. Należy więc od razu zająć się ich fachową diagnostyką, wybrać się do podologa, który dokładnie zbada zmianę, opowie o możliwych przyczynach jej powstania oraz zastosuje odpowiednie kosmetyki wypełniające ubytki w paznokciach. Jednym z niezawodnych kosmetyków wykorzystywanych w takiej sytuacji jest zestaw reCONSTRUCTOR marki PHARM FOOT. Zobacz, w jaki dokładnie sposób wspomaga on terapię zmian.

Ubytki paznokci – rodzaje, sposoby odnowy

Jedne z częstszych zmian z omawianej grupy to ubytki płytki paznokciowej kropkowate. Mają one kształt okrągłych dołków i określane są niekiedy, jako naparstkowanie paznokcia. Ich powstanie może się wiązać z wypryskiem kontaktowym, łuszczycą czy grzybicami, ale też ze złą dietą. Zmiany wyglądem przypominają krople oleju. Inne schorzenie zaliczane do grona ubytków to onycholiza, czyli ubytek części lub całego paznokcia, do którego dochodzi poprzez oddzielenie się płytki paznokciowej od łożyska. Spowodowane może być to urazami mechanicznymi, przewlekłymi infekcjami czy przyjmowaniem niektórych leków.

Jak już wspomnieliśmy, w każdym przypadku przed rozpoczęciem terapii konieczne jest dokładne zdiagnozowanie przyczyny problemu. Dopiero po stwierdzeniu źródła dolegliwości można zastosować dermokosmetyki do wypełniania ubytków w paznokciach, takie jak zestaw PHARM FOOT reCONSTRUCTOR. Składa się on z dwóch elementów: masy do odbudowy oraz płynu zabezpieczającego.

Masa wypełniająca ubytki w paznokciach PHARM FOOT składa się między innymi z ekstraktu z piwonii białej mającej działanie przeciwzapalne, łagodząco, przeciwutleniająco i ochronnie przeciw wolnymi rodnikami. Ekstrakt poprawia także teksturę oraz koloryt skóry oraz posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Płyn do wypełniania ubytków w paznokciach obecny w zestawie to natomiast dodatkowa ochrona przed bakteriami oraz grzybami, osiągana dzięki wysokiemu stężeniu alkoholu. Ze względu na bardzo intensywne działanie, oba preparaty powinny być stosowane wyłącznie przez specjalistów. Zdecydowanie odradza się samodzielne nanoszenie ich na paznokcie.

Warto podkreślić, że omawiane preparaty wypełniające ubytki w paznokciach chronią naturalną, zdrową płytkę oraz macierz paznokcia w trakcie odrostu, a sama lekko maskująca masa umożliwia stałe obserwowanie wzrostu paznokcia i ocenianie na bieżąco tego, jaki jest stan naturalnego paznokcia pacjenta.

Jak wypełniać ubytki w paznokciach stosując reCONSTRUCTOR PHARM FOOT? Na początku należy precyzyjnie odtłuścić oraz oczyścić miejsce, na które będzie aplikowany preparat. Następnie, przy pomocy masy i płynu, formujemy nowy paznokieć, który następnie należy utwardzić pod lampą UV przez 120 sekund lub pod lampą LED przez czas o połowę krótszy. Na koniec pozostaje opracowanie kształtu nowego, nadbudowanego paznokcia przy użyciu frezarki bądź pilnika.