reCONSTRUCTOR ZESTAW DO WYPEŁNIANIA UBYTKÓW PAZNOKCIA

Pojemność 30g / 27ml
(ok. 100 zabiegów)
linia: ALL IN
S.4
SALON
REPAIR
Tylko do użytku profesjonalnego
4 etap zabiegu - rekonstrukcja

ZALECENIA
reCONSTRUCTOR

  • zestaw do rekonstrukcji paznokci
  • do odnowy i odbudowy uszkodzonej płytki

DZIAŁANIE
reCONSTRUCTOR

  • powstały w wyniku rekonstrukcji „nowy paznokieć” chroni zdrową płytkę i łożysko w czasie odrostu
  • lekko maskująca masa pozwala na obserwację wzrostu i ocenę stanu naturalnego paznokcia

SPOSÓB UŻYCIA
reCONSTRUCTOR

  • dokładnie oczyścić i odtłuścić miejsce aplikacji
  • uformować „nowy paznokieć” za pomocą masy z użyciem płynu
  • utwardzić w lampie UV -120 s/LED-60 s
  • opracować kształt powstałego paznokcia za pomocą frezarki lub pilnika

SKŁADNIKI AKTYWNE
reCONSTRUCTOR

INCI
reCONSTRUCTOR

Masa
Acrylates Copolymer, Polymethyl Methacrylate, Acrylates/Carbamates Copolymer, Trimethylolpropane Triacrylate, Silica, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Dimethicone.

Płyn
Alcohol Denat., Aqua, Parfum, Benzyl Benzoate, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool,  CI 42090.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Tylko do użytku profesjonalnego. Nie stosować na przerwaną tkankę oraz na miejsca zmienione chorobowo. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. W przypadku podrażnień natychmiast zaprzestać aplikacji. Unikać kontaktu z oczami. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia. Stosować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu z dala od światła słonecznego w temperaturze 4-27C. Chronić przed dziećmi.
*Po każdym użyciu zamknąć dokładnie opakowanie.

Nr ref.: 331214

Zobacz galerię produktu

Zestaw do rekonstrukcji paznokci

Głównych powodów, które mogą prowadzić do powstania ubytków na paznokciach u stóp, jest przynajmniej kilka. Należą do nich między innymi grzybica, łuszczyca, drożdżyca, liszaj płaski, niedobory witamin oraz urazy mechaniczne. Również przyjmowanie niektórych leków (zwłaszcza antybiotyków, retinoidów oraz środków cytostatycznych) może sprawić, że płytka paznokciowa nie będzie wyglądała tak, jak wyglądać powinna. Gdy zauważymy zmiany na jej powierzchni, koniecznie należy skonsultować się z podologiem lub dermatologiem. Specjalista dokładnie zdiagnozuje problem, zaleci stosowanie odpowiednich preparatów oraz zastosuje profesjonalny zestaw naprawczy do paznokci reCONSTRUCTOR marki PHARM FOOT. Z czego składa się wspomniany zestaw i jakie dokładnie jest jego działanie?

Poznaj najlepszy zestaw do naprawy paznokci

Z jakich produktów składa się zestaw do wypełniania ubytków paznokcia marki PHARM FOOT? Pierwszym z nich jest masa akrylowo-żelowa, którą wzbogacono o ekstrakt z korzenia białej piwonii. Od wieków znany jest on ze swoich właściwości przeciwzapalnych, przeciwutleniających i zabezpieczających przed działaniem wolnych rodników. Dodatkowo wykazuje on działanie przeciwgrzybicze, przeciwzapalne oraz poprawiające koloryt i teksturę paznokci. Takie zalety są możliwe dzięki temu, że w tym naturalnym ekstrakcie znajdziemy garbniki, terpeny, flawonoidy, katechinę, kwas galusowy oraz pantenol.

Drugi produkt, który otrzymujemy kupując zestaw do reperacji paznokci reCONSTRUCTOR marki PHARM FOOT, to płyn do modelowania masy akrylowo-żelowej. Głównym składnikiem aktywnym w nim zawartym, jest alkohol o wysokim stężeniu. Dzięki niemu nie tylko łatwiej wymodelujemy samą masę, ale też zapewnimy paznokciom i otaczającej je skórze, ochronę przed działaniem grzybów oraz bakterii.

A jak poprawnie stosować zestaw do regeneracji paznokci reCONSTRUCTOR? Pierwszy krok to dokładne oczyszczenie płytki paznokciowej, w tym także pozbycie się warstw pedicure kosmetycznego. Następnie odtłuszczamy paznokieć stosując dedykowany preparat. Teraz przychodzi czas na użycie masy połączonej z płynem. Z jej pomocą formujemy nową warstwę na paznokciu. Po zakończeniu tego działania utwardzamy warstwę w lampie UV przez 2 minuty lub w lampie LED przez 1 minutę. Na koniec pozostaje ostateczne uformowanie paznokcia przy użyciu pilnika bądź frezarki i gotowe.

Stosując zestaw do uzupełniania ubytków w płytce paznokcia marki PHARM FOOT chronimy zarówno samą naturalną płytkę, jak i jej łożysko, dzięki czemu mogą one bezpiecznie się regenerować. A jako, że masa akrylowo-żelowa jest delikatnie przezroczysta, na bieżąco możemy śledzić wzrost i oceniać stan naszego własnego paznokcia, bez konieczności zdejmowania warstwy zabezpieczającej.