Preparaty przeznaczone do kuracji, pielęgnacji i profilaktyki paznokci wymagających ochrony antygrzybiczej oraz antybakteryjnej.
Problem: grzybica paznokci
Do najczęstszych chorób w obrębie paznokci stóp należą nadkażenia grzybicze.
Grzybica paznokci spowodowana jest przez grzyby chorobotwórcze, najczęściej dermatofity, rzadziej grzyby drożdżopodobne z rodzaju Candida. Miejscem wniknięcia patogenów jest zazwyczaj okolica wolnego brzegu paznokcia lub wały boczne. Częstość zachorowania na grzybicę wzrasta wraz z wiekiem, a do czynników ryzyka zalicza się: cukrzycę, urazy mechaniczne, współistniejące choroby skóry oraz niedobory immunologiczne. W celu potwierdzenia zakażenia konieczne jest wykonanie badania mykologicznego. W leczeniu najskuteczniejsza jest terapia doustnymi lekami przeciwgrzybiczych. Konieczna jest również odpowiednia pielęgnacja preparatami o działaniu antygrzybiczym i antybakteryjnym oraz systematyczne oczyszczanie płytki paznokciowej z nadmiaru zrogowaceń. Zabiegi te sprzyjają prawidłowemu odrostowi płytki paznokciowej.
Pielegnacja
w salonie i w domu
Grzybica paznokcia - jak wygląda to schorzenie?
Jaka jest najczęściej występująca forma infekcji grzybiczej u ludzi? To grzybica paznokci u stóp. Powszechnie sądzi się, że dotyka ona wyłącznie osób starszych, czyli tych mających sześćdziesiąt lat lub więcej. Jest to jednak mit. Grzybica paznokcie u nóg może bowiem zaatakować każdego. Jej rozwojowi sprzyja środowisko ciepłe i wilgotne panujące np.: wewnątrz buta. Miejsca sprzyjające zakażeniu stopy grzybicą to np.: baseny, siłownie czy sauny. Również zakładanie obuwia obcej osoby, która często nawet nie wie, że jest zarażona, może prowadzić do pojawienia się i szybkiego nasilenia się objawów infekcji.
Grzybica paznokci początkowe stadium – jak rozpoznać? Zazwyczaj pierwsze objawy to przebarwienia płytki. Jej fragmenty zmieniają kolor na białawy, żółtawy czy brązowy. Dalej dochodzi do pogrubienia płytki, pojawienia się jej nadmiernej kruchości oraz łamliwości. Inne objawy grzybicy paznokci u stóp to pofałdowania i innego typu odkształcenia płytki, oddzielanie się płytki od łożyska, pojawienie się charakterystycznego, nieprzyjemnego zapachu oraz ból i zaczerwienienie wałów okołopaznokciowych.
Jak pozbyć się grzybicy paznokci u nóg?
Jak w każdej chorobie, tak i w tej, im wcześniejsze jest rozpoznanie, tym łatwiejsze i krótsze jest leczenie. Warto więc reagować już na pierwsze niepokojące objawy.
Dobre kosmetyki wspomagające terapię przeciwgrzybiczą to między innymi spray ochronny Pharm Foot Ozone Guard. Jego głównym składnikiem jest oliwa ozonowana, której działanie wspomagają mentol, pantenol i polisacharyd. Działa on antymikrobowo i antybakteryjnie, a także kojąco i łagodząco. Dodatkowo odświeża on stopy i zmniejsza ich potliwość.
Wybierając krem na grzybicę paznokci nóg warto natomiast zwrócić uwagę na preparat o nazwie Pharm Foot Ozone reBuilder. W nim też znajdziemy oliwę ozonowaną. Jednak składniki dodatkowe są inne niż w OZONE GUARD. Są to mocznik, masła shea i mango, pantenol, olej awokado, ekstrakt z algi Jania Rubens oraz kwas hialuronowy. Ten preparat na grzybicę paznokci ma za zadanie pobudzać tkanki do odnowy, zapewniać stopom ochronę antymikrobową, a także koić je i nawilżać.