Co to jest peeling do pięt?

Peeling to kosmetyczny zabieg wykonywany po to, by pozbyć się ze skóry warstwy niechcianego, zrogowaciałego naskórka. Tym samym słowem określa się również kosmetyk używany w trakcie procesu peelingowania, na przykład Foot Scraper od PHARM FOOT dostępny w opakowaniach o pojemności 800 ml i 200 ml. Czym wyróżnia się ten peeling złuszczający do stóp? Co gwarantuje jego pełną skuteczność i sprawia, że pokochały go setki klientów?

Peelingi do stóp marki PHARM FOOT – właściwości

Głównym zadaniem, jakie producent postawił przed kosmetykiem FOOT SCRAPER, jest nie tylko szybka i bezproblemowa eliminacja martwego naskórka znajdującego się na piętach i pozostałych częściach stóp. Ten peeling na stopach spowoduje sprawi również to, że komórki skóry będą się regenerowały skuteczniej, a nowe będą pojawiały się szybciej. Dodatkowo naskórek będzie miękki, nawilżony, wygładzony i uelastyczniony, a cała stopa będzie wyjątkowo zrelaksowana.

A z czego składa się opisywany peeling na pięty PHARM FOOT? Podstawą są w nim kryształki soli i cukru, mające mechanicznie ścierać naskórek. Do nich dodano drobinki z pestek moreli, migdałowca i łupin orzecha, dzięki którym peeling cukrowy do stóp jeszcze bardziej wygładza skórę. 

Ale sam proces ścierania to nie wszystko. Potrzebne jest również coś, dzięki czemu peeling do stóp wzmocni naturalną, hydrolipidową barierę skóry, zapobiegając w ten sposób ryzyku zbytniej utraty wody. Takie działanie ma naturalne masło shea. Z kolei za nawilżenie skóry po wykonanym zabiegu, jej odżywienie i zabezpieczenie przed działaniem bakterii, wirusów oraz grzybów – odpowiadają tu oliwa ozonowana oraz cztery inne naturalne oleje (makadamia, sezamowy, słonecznikowy i kukurydziany).