Procedury zabiegowe do pobrania

Prowadzisz gabinet podologiczny?
Masz swój gabinet kosmetyczny świadczący usługi pedicure?
Szukasz wiedzy, jak najlepiej wykorzystać swoje kompetencje, poprawić skuteczność zabiegów oraz zwiększyć zadowolenie swoich klientów? 
W tej zakładce znajdziesz praktyczne  procedury zabiegowe przygotowane przez ekspertów marki PHARM FOOT.

 

Pękające pięty

Pobierz i przeczytaj PROCEDURĘ POSTĘPOWANIA Z PĘKAJĄCYMI PIĘTAMI  przygotowaną przez ekspertów marki PHARM FOOT.
Zarówno nadmierne rogowacenie jaki i pękanie pięt jest ściśle związane z suchością skóry. Twarda skóra traci swoją naturalną elastyczność i sprężystość przez co na jej powierzchni pojawiają się pęknięcia. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wizyta u specjalisty podologa, który przeprowadzi odpowiednią procedurę zabiegową, dobierze właściwe preparaty przeznaczone do kuracji, pielęgnacji i profilaktyki domowej.

Procedura zabiegowa opracowana przez BEATĘ KARCZ – Instruktora marki PHARM FOOT.

Brodawki wirusowe stóp

Pobierz i przeczytaj PROCEDURĘ POSTĘPOWANIA Z BRODAWKĄ WIRUSOWĄ – przygotowaną przez ekspertów marki PHARM FOOT.
Brodawki wirusowe zwane potocznie kurzajkami to wykwity skórne powstające w wyniku zagnieżdżenia się wirusa brodawczaka ludzkiego – HPV. Brodawki mogą ustępować samoistnie, częściej jednak wymagają interwencji specjalisty polegającej na wdrożeniu odpowiedniej terapii.

Procedura zabiegowa opracowana przez BEATĘ KARCZ – Instruktora marki PHARM FOOT.

Onycholiza

Pobierz i przeczytaj PROCEDURĘ POSTĘPOWANIA Z ONYCHOLIZĄ przygotowaną przez ekspertów marki PHARM FOOT.
Onycholiza płytki paznokciowej jest jednym z najczęściej spotykanych problemów w obrębie aparatu paznokciowego. Polega ona na utracie integralności pomiędzy płytką paznokciową i leżącym pod nią łożyskiem, zazwyczaj rozpoczyna się od wolnego brzegu lub od strony wałów okołopaznokciowych. Schorzenie może mieć różne podłoże pierwotne, wtórne lub polekowe. Najczęściej onycholiza spowodowana jest urazem mechanicznym. Przed rozpoczęciem procesu terapeutycznego konieczne jest ustalenie przyczyn, gdyż kuracja onycholizy polega przede wszystkim na ich zminimalizowaniu.

Procedura zabiegowa opracowana przez BEATĘ KARCZ – Instruktora marki PHARM FOOT.

Onychogryfoza - przerost płytki paznokciowej

Pobierz i przeczytaj PROCEDURĘ POSTĘPOWANIA Z PRZEROSTEM PŁYTKI PAZNOKCIA przygotowaną przez ekspertów marki PHARM FOOT.
Szponowatość paznokci (onychogryphosis) jest zaburzeniem wzrostu płytki paznokcia, które charakteryzuje się jej pogrubieniem z towarzyszącym nadmiernym rogowaceniem, wydłużeniem i zwiększoną krzywizną. Płytka przybiera barwę brunatnożółtą lub ciemnobrunatną. Przed rozpoczęciem procesu terapeutycznego konieczne jest ustalenie przyczyn, gdyż postępowanie terapeutyczne polega przede wszystkim na ich zminimalizowaniu.

Procedura zabiegowa opracowana przez BEATĘ KARCZ – Instruktora marki PHARM FOOT.

Keratoliza dziobata

Pobierz i przeczytaj PROCEDURĘ POSTĘPOWANIA Z KERATOLIZĄ DZIOBATĄ – przygotowaną przez ekspertów marki PHARM FOOT.
Keratoliza dziobata jest chorobą bakteryjną skóry stóp wywoływaną przez bakterie stanowiące ich naturalną florę bakteryjną. Czynnikiem sprzyjającym rozwojowi keratolizy jest wzmożona potliwość. Charakterystycznym objawem są ubytki naskórka skóry stóp występujące w obrębie śródstopia, pięt, bocznych krawędzi i opuszków palców. To schorzenie o charakterze przewlekłym i nawrotowym. Istotnym elementem walki z keratolizą dziobatą jest wdrożenie skutecznej terapii.

Procedura zabiegowa opracowana przez BEATĘ KARCZ – Instruktora marki PHARM FOOT.

Podstawowy zabieg podologiczny (PZP)

Pobierz i przeczytaj PROCEDURĘ ZABIEGOWĄ PZP przygotowaną przez ekspertów marki PHARM FOOT.
Stopy są fundamentem ludzkiego ciała, a ich kondycja ma realny wpływ na stan całego organizmu. Zwykle dopiero kiedy pojawiają się dolegliwości ze strony stóp lub zbliża się lato i będziemy chcieli je pokazać światu nachodzi nas refleksja, że warto byłoby o nie zadbać. Wówczas z pomocą przychodzą nam podolodzy. Podczas pierwszej wizyty, specjalista przeprowadzi staranny wywiad podologiczny, omówi stan naszych stóp i przedstawi plan terapii oraz zarekomenduje preparaty do pielęgnacji domowej.

Procedura zabiegowa opracowana przez BEATĘ KARCZ – Instruktora marki PHARM FOOT.