Zmiękczające żele do stóp

Skóra stóp i paznokcie, każdego dnia narażone są na wiele czynników, które mogą powodować różne problemy oraz schorzenia. Najczęstszymi dolegliwościami stóp i paznokci są: wrastające paznokcie, a także modzele i odciski pojawiające się na podeszwach stóp oraz w przestrzeniach między palcami. Jak skutecznie zwalczyć te dolegliwości podczas zabiegu u profesjonalisty? Z pewnością pomocny będzie żel zmiękczający do stóp. A także wiele innych dermokosmetyków podologicznych znajdujących się w ofercie marki PHARM FOOT, które doskonale wspomagają w walce z różnymi problemami stóp i paznokci.

Jak działają nowoczesne żele do stóp?

Wspomnieliśmy już o tym, że preparaty w formie żelu mogą zmiękczać skórę stóp. Jakie składniki odżywcze powinny się w nich znaleźć byśmy mogli cieszyć się takim działaniem? Bez wątpienia prym wśród nich wiedzie mocznik, który w większych stężeniach może działać również złuszczająco, łagodząco, odkażająco czy regenerująco. Doceniając ten cenny składnik w PHARM FOOT stworzyliśmy LINIĘ UREA pomocną w walce z twardymi, rogowaciejącymi stopami. W Linii tej dostępny jest chociażby punktowy fluid do stóp POINT SOFTENER idealny na modzele oraz do terapii paznokci mających tendencje do wrastania.

Dobry żel do zmiękczania stóp może posiadać jeszcze inne składniki niż mocznik, które gwarantują skuteczność i terapeutyczny efekt podczas zabiegów stóp w profesjonalnym gabinecie.

Dobre efekty uzyskamy również wtedy, gdy specjalista w gabinecie podologicznym lub pedicure zastosuje podczas zabiegu KERATOSIS exTERMINATOR czyli ekspresowy żel głęboko zmiękczający do stóp i usuwający zrogowacenia. Co zapewnia skuteczność tego produktu? Jest to po pierwsze wodorotlenek potasu, który ma skuteczne i potwierdzone działanie doskonale sprawdzające się w zwalczaniu zrogowaciałego naskórka. W preparacie umieszczono także kwasy BHA i AHA gwarantujące odpowiednie wygładzenie i rozjaśnienie skóry oraz poprawę pracy gruczołów łojowych. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to zarówno zmiękczający, jak i wygładzający oraz złuszczający żel do stóp.

Należy podkreślić, że oba wspomniane dermokosmetyki – POINT SOFTENER oraz KERATOSIS exTERMINATOR – mają zupełnie inny sposób aplikacji. POINT SOFTENER może zaaplikować nam podolog podczas zabiegu w jego gabinecie. Ale równie bezpiecznie możemy też ten żel na stopy nanosić punktowo samemu, kontynuując terapię w domu. Wystarczy, że buteleczkę dobrze wstrząśniemy przed użyciem, a następnie nałożymy niewielką ilość preparatu na wybrane miejsce. Na koniec wystarczy odczekać maksymalnie kwadrans (jeśli zmiana jest niewielka – czas może być krótszy), usunąć zgrubienie oraz oczyścić wały okołopaznokciowe boczne. POINT SOFTENER należy używać zgodnie z zaleceniami podologa.

KERATOSIS exTERMINATOR, ze względu na dużą intensywność działania, przeznaczony jest tylko dla profesjonalistów do zabiegów wykonywanych w gabinecie podologa lub salonie pedicure. Zanim żel zmiękczający skórę stóp zostanie naniesiony na nasz naskórek, specjalista powinien założyć rękawiczki ochronne do pracy z produktem. Dopiero potem aplikuje on specyfik w określone miejsce, które następnie owija szczelnie folią. W przypadku zrogowaceń najmniejszych wystarczy, że folia będzie znajdowała się na stopie przez 3 minuty, natomiast w przypadku zaawansowanego problemu czas ten należy wydłużyć do nawet 15 minut. Po upływie tego czasu, problematyczny naskórek usuwa się mechanicznie, po czym spłukuje się stopy za pomocą ciepłej, bieżącej wody. Co jednak ważne, omawiany żel działa bardzo intensywnie, dlatego nie powinno się go nanosić na skórę posiadającą uszkodzenia (np. rany, pęknięcia).