Zniszczone stopy i zniszczone pięty - jak im pomóc?

Stopy spękane, zrogowaciałe, szorstkie, pozbawione idealnej gładkości. Brzmi znajomo? Niestety dla wielu osób tak. Zniszczona skóra stóp to bowiem dość często występujący problem, z którym zmaga się naprawdę wiele osób. Na szczęście są sposoby, dzięki którym można dość szybko pozbyć się dolegliwości i skutecznie zapobiec jej nawrotom.

Zniszczona skóra na stopach – przyczyny

Na naszych stopach znajduje się bardzo niewielka ilość gruczołów łojowych. Sprawia to, że ma ona spore tendencje do zbyt szybkiego przesuszania się i utraty elastyczności. Jeśli do tych naturalnych predyspozycji dodamy nasze niewłaściwe działanie to zniszczona skóra pięt to tylko kwestia czasu.

Co szkodzi skórze znajdującej się w omawianym miejscu? Na pewno regularne niewłaściwe nawadnienie organizmu. Jeśli codziennie pijemy za mało, skóra stanie się sucha, szorstka. Przesuszenie może być też skutkiem niedoboru witamin, w tym zwłaszcza witaminy A, która bezpośrednio odpowiada za nawilżenie skóry. Gdy jej brakuje w dużym stopniu skórę stóp zniszczoną zobaczymy naprawdę szybko. 

Inne kwestie, które prowadzą do złego stanu naszych stóp – to nadwaga i otyłość, ciasne buty noszone przez wiele godzin, predyspozycje genetyczne oraz takie choroby, jak cukrzyca, zaburzenia krążenia, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca czy niedoczynność tarczycy.

Sposób na zniszczone pięty i stopy

By nasze stopy wyglądały idealnie, warto im pomóc poprzez zastosowanie preparatów z mocznikiem. Ich użycie warto skonsultować ze specjalistą podologiem lub dermatologiem. Dobre dermokosmetyki na zniszczoną skórę stóp zawierające mocznik to między innymi linia Urea od PHARM FOOT. Mocznik występuje w niej w różnych stężeniach, ale już to najniższe (5%) będzie doskonale regenerować nasz naskórek. Mocznik w stężeniu około 10% posiada dodatkowe działanie nawilżające, zmiękczające i przeciwbakteryjne. A stężenie około 20% to jeszcze lepsze zmiękczanie, nawilżanie i złuszczanie.

 

Inna seria linia marki PHARM FOOT, która zawiera dermokosmetyki na zniszczone pięty, to linia Ozone Oil.  Stworzono ją w oparciu o ozonowaną oliwę z oliwek. Sam ozon wykazuje mocne właściwości antywirusowe, bakteriobójcze oraz przeciwgrzybicze. Natomiast wspomniana oliwa to świetne nawilżenie, odżywienie i regeneracja skóry. Wszystko dlatego, że jest ona bogatym źródłem antyoksydantów oraz posiada w swoim składzie szeroki kompleks witamin.