Problem: sucha skóra stóp

Sucha skóra charakteryzuje się szorstkością, brakiem elastyczności i towarzyszącym łuszczeniem się.
Często jest popękana oraz powoduje uczucie nieprzyjemnego napięcia. Suchość skóry jest po części uwarunkowana genetycznie, zależy też od naszego wieku, etapów rozwoju i dojrzewania. Na stan skóry maja także wpływ czynniki zewnętrzne, sposób codziennej higieny, kontakt z substancjami wysuszającymi skórę, odzież, klimat, jak również choroby tj.: cukrzyca, choroby tarczycy, choroby autoimmunologiczne oraz leki, które zażywamy. Ten typ skóry potrzebuje nawilżających i natłuszczających preparatów z odpowiednimi składnikami aktywnymi.

Pielegnacja
w salonie i w domu

Sucha skóra na stopach - przyczyny, obajwy

Swędzi, piecze, łuszczy się, jest bardzo twarda, a niekiedy także popękana i ma nieestetyczny, białawy, żółtawy czy nawet szarawy kolor. Te objawy, jakie daje przesuszona skóra na stopach, nie są ani trochę przyjemne. Nie dość bowiem, że czujemy się z nimi niekomfortowo, to jeszcze wyglądają one po prostu źle.

Zanim dowiemy się, jak pozbyć się kłopotu, zagłębmy się w przyczyny przesuszania się skóry stóp. Winowajcą jest przede wszystkim źle działający układ krwionośny. Doprowadza on do uszkodzenia nerwowych zakończeń gruczołów potowych i łojowych, co z kolei powoduje zbyt małe natłuszczenie i nawilżenie stóp. Pierwsze efekty tego stanu to zazwyczaj sucha skóra na piętach, z czasem suchość dopada inne części podeszwy stopy.

Suche pękające stopy i pięty – sposoby

By błyskawicznie zaradzić kłopotowi, najlepiej zastosować zaawansowane preparaty dzięki którym sucha i twarda skóra na stopach odzyska właściwą witalność. Na start polecamy wygładzający peeling na suche stopy FOOT SCRAPER od PHARM FOOT. Wyczujemy w nim kryształki cukru oraz soli, a także drobinki z łupin orzecha oraz pestek migdałowca i moreli. Do nich dodano masło shea, oliwę z oliwek oraz oleje makadamia, sezamowy, kukurydziany i słonecznikowy. Stosując ten profesjonalny preparat zmiękczymy i złuszczymy naskórek, uelastycznimy, wygładzimy i zrelaksujemy skórę, a także mocno ją nawilżymy i zregenerujemy.

Zmiękczanie i nawilżanie suchej skóry zapewni również krem z mocznikiem do stóp PHARM FOOT  DERMO reSOFTENER. Jego działanie wspomagają olejki migdałowy i z drzewa herbacianego, masło shea, ekstrakt z dzikiej mięty, alantoina i pantenol. Preparat przeznaczony jest do codziennego stosowania wtedy, gdy doskwiera nam bardzo sucha skóra na stopach mająca tendencję do rogowacenia naskórka. Dzięki niemu uzyskamy miękkość i gładkość skóry, szybszą jej regenerację oraz właściwe nawilżenie.

Inna skuteczna maść na przesuszone pięty, które dodatkowo nam pękają, to PHARM FOOT CRACKED HELL PROTECTOR. Jej dobroczynne działanie jest możliwe dzięki zastosowaniu oliwy ozonowanej, lanoliny, masła shea, oleju migdałowego, alantoiny, pantenolu i mocznika.