Sposoby na otarcia na stopach

Chodzisz cały dzień w ciasnych, uciskających Cię butach. A może wręcz przeciwnie – noszone przez Ciebie obuwie jest zbyt luźne, nieco spadające Ci z nóg. Każde takie niedopasowanie może sprawić, że dotkną Cię otarcia stóp objawiające się między innymi zaczerwienieniem skóry i jej nieprzyjemnym pieczeniem. Pierwsze, co musisz zrobić w tej sytuacji, to zmienić buty na wygodniejsze. Jednak samo to nie wystarczy do szybkiego pozbycia się problemu. Jak mu w pełni zaradzić?

Jak pozbyć się otarć na stopach?

Zanim odpowiemy na powyższe pytanie powiedzmy, w których częściach stopy najczęściej pojawia się powyższy problem. Zdecydowanie są to piety. Nie ma chyba osoby, która na własnej skórze nie doświadczyła by tego, czym są właśnie otarcia pięt. To w tym obszarze najczęściej nierówna powierzchnia tyłu buta mocno trze o skórę. Gdy trwa to dłuższy czas, na skórze pojawia się surowiczy wysięk połączony z niedużym dodatkiem krwi. Jest to sytuacja stosunkowo niegroźna, ale jednocześnie dość uciążliwa dla osoby, której dotknie. Dlatego trzeba ją szybko zwalczyć.

Otarcia na stopach od butów po pierwsze powinniśmy dokładnie oczyścić. Przetarta skóra to bowiem szeroko otwarte drzwi dla różnych drobnoustrojów, w tym bakterii, wirusów czy grzybów. Gdy już wykonamy tę czynność, na otarcie skóry na stopy zaaplikujmy specjalistyczny, łagodzący i kojący dermokosmetyk, na przykład spray odbudowujący PHARM FOOT – OZONE GUARD. Jest to zaawansowany, ochronny preparat z oliwą ozonowaną który skutecznie przywraca równowagę w mikrobiomie skóry, odświeża stopy i pozostawia na nich delikatną, ochronną warstwę.

Inny preparat niezwykle pomocny, gdy dotknie nas otarcie pięty, to krem PHARM FOOT – OZONE reBUILDER. Jego dobroczynne składniki (ozonowana oliwa z oliwek, masło shea, mocznik, masło mango, olej awokado, kwas hialuronowy, pantenol i early boost) sprawiają, że tkanki skórne zostają pobudzone do mocnej odbudowy. Dodatkowo po zastosowaniu dermokosmetyku skóra staje się gładka, lepiej nawilżona i zabezpieczona przed działaniem szkodliwych mikrobów.

Inne sposoby na otarcia na stopach? Już z nimi spieszymy. Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym, czym smarować otarcia na stopach, mamy dla Ciebie trzecią specjalistyczną propozycję spod znaku PHARM FOOT. To ochronna maść na pękające pięty CRACKED HEEL PROTECTOR, której głównym składnikiem jest również oliwa z oliwek poddana procesowi ozonowania. Jest to produkt dedykowany skórze przemęczonej, szorstkiej, suchej, wymagającej pilnego odżywienia. Wspomniany krem na otarcia na stopach doskonale wspomaga bowiem naturalne procesy naprawcze skóry i intensywnie regeneruje naskórek. Do tego działa on łagodząco, zabezpieczająco, uelastyczniająco i wygładzająco.

Powyższe preparaty możesz zastosować samodzielnie wtedy, gdy otarcia skóry na stopach mają nieduży rozmiar i nie są bardzo głębokie. Kiedy jednak problem jest dużo większy, wtedy przed zastosowaniem dermokosmetyku udaj się na wizytę do specjalisty – dermatologa bądź podologa. On podpowie Ci skuteczne sposoby na otarcia pięt, które będą idealnie dopasowane do Twojej sytuacji.

Ale pamiętaj: skuteczna terapia w przypadku pojawienia się problemu to jedno. By jednak uniknąć pojawienia się go w przyszłości należy zainwestować w odpowiednią profilaktykę. Zadbaj przede wszystkim o to, by kupowane przez Ciebie obuwie było idealnie dopasowane do Twojej stopy. Zarówno za ciasne, jak i za luźne buty mogą w przyszłości stanowić naprawdę duży problem.

Druga kwestia, jeśli chodzi o zapobieganie otarciom stóp dotyczy tego, by na długie piesze wyprawy czy wyjazdy rowerem nigdy nie zakładać nowego obuwia. Każdy nowy but musi się bowiem dopasować do stopy osoby go noszącej, co zazwyczaj nie dzieje się od razu. Zacznij więc na przykład od krótkich spacerów w danej parze butów czy wyjść do pracy lub sklepu. A jeżeli masz obawy co do tego, czy nowa para Cię obetrze czy nie, po prostu weź ze sobą zapasowe obuwie. Dzięki temu w momencie wyczucia pierwszych skutków otarć od razu zmienisz buty na te wygodniejsze, w których wcześniej już sporo chodziłeś.