Dlaczego złuszczanie naskórka na stopach jest ważne? 

Gładka, miękka skóra stóp to marzenie wielu osób. Chcemy mieć ją zwłaszcza latem, kiedy to nosimy odkryte obuwie (sandały czy klapki) lub chodzimy boso. Trzeba jednak wiedzieć, że regularne złuszczanie pięt powinno się przeprowadzać o każdej porze roku, jako element systematycznej, domowej pielęgnacji. Dlaczego?

Skóra stóp jest grubsza niż ta pokrywająca inne części ciała. Znajduje się na niej duża ilość gruczołów potowych, a zerowa – gruczołów łojowych. Pamiętajmy też, że stopy przez wiele godzin dziennie schowane są szczelnie w butach i skarpetkach, co powoduje ich nadmierne pocenie się i przegrzewanie. Wszystko to jest prostą drogą do nadmiernego rogowacenia naskórka. Jak z tym walczyć? Wystarczy regularnie stosować wybrany preparat złuszczający do pięt. Jaki? W PHARM FOOT mamy dwa niezawodne kosmetyki podologiczne, dzięki którym łatwo pozbędziesz się opisywanego problemu.

Złuszczanie skóry na stopach – skuteczne sposoby

Zarówno w salonie specjalistycznym, jak i w domu, można stosować peeling złuszczający do stóp FOOT SCRAPER marki PHARM FOOT. Jest to kosmetyk, w którym elementami ścierającymi martwy naskórek są kryształki soli oraz cukru, a także drobinki z pestek moreli, pestek migdałowca i skórek orzecha. Z ich pomocą złuszczanie naskórka pięt jest bardzo szybkie i skuteczne. Co ważne, w kosmetyku znajdziemy dodatkowe składniki nawilżające i natłuszczające (oleje roślinne, masło shea), które wzmocnią skórę po zabiegu.

Jeśli to nam nie wystarcza, w gabinecie podologa może zostać nam zaproponowany krem złuszczający do pięt w sprayu. LIQUID SCALPEL marki PHARM FOOT – bo o nim mowa – zawiera mocznik w bardzo wysokim stężeniu wynoszącym 25%. Działa on złuszczająco, łagodząco i zmiękczająco, a dodatkowo zwiększa przepuszczalność warstwy rogowej naskórka. Kolejne ważne składniki to kwasy AHA i BHA o działaniu złuszczającym oraz normalizującym działanie gruczołów łojowych.