Problem: pękająca skóra i pięty

Problem pękającej skóry na stopach skupia się przeważnie w obrębie pięt.
Jest to poważny kłopot, który powoduje ogromny dyskomfort u osób borykających się z tym schorzeniem. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest oddanie swoich stóp w ręce specjalisty podologa, który przeprowadzi odpowiednią procedurę zabiegową oraz dobierze właściwe preparaty przeznaczone do kuracji, pielęgnacji i profilaktyki domowej.

Dlaczego pęka skóra na stopach?

Wygląda nieestetycznie, powoduje ból i spory dyskomfort podczas chodzenia. Ułatwia rozwój zakażeń. Pękająca skóra na stopach, bo o niej mowa, powinna być jak najszybciej wyleczona. Żeby jednak przeprowadzić prawidłowe leczenie, należy poznać odpowiedź na pytanie: dlaczego pęka skóra na piętach?

Do najczęstszych powodów powyższego schorzenia zalicza się:

  • zbytnie przesuszenie – spowodowane zbyt słabym nawodnieniem organizmu;
  • częste noszenie źle dobranych butów – za ciasnych, za wysokich czy zbyt słabo amortyzujących – to gotowa droga do tego, by pękająca skóra na piętach była naszym problemem;
  • otyłość i nadwaga – u osób z tymi schorzeniami skóra pięt ma tendencję do rozszerzania się;
  • inne schorzenia –  w tym cukrzyca, problemy krążeniowe, niedoczynność tarczycy, egzema, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry;
  • uwarunkowania genetyczne – zwłaszcza te związane z szorstkością i nadwrażliwością skóry stóp.

Warto przy tym wiedzieć, że równie często co na piętach pojawia się pękająca skóra na dużym palcu u nóg.

Co na pękającą skórę stóp?

W PHARM FOOT przygotowaliśmy wiele produktów, które pomogą Ci w przypadku pojawienia się omawianej dolegliwości. Dobry preparat na pękanie skóry na stopach to między innymi ekspresowy żel głęboko zmiękczający i usuwający zrogowacenia KERATOSIS exTERMINATOR, który zapewnia zmiękczenie naskórka i pobudzenie jego odbudowy oraz uelastycznienie i zmiękczenie skóry stóp. W efekcie naskórek ma znacznie mniejszą skłonność do pękania.

Inne kosmetyki do stóp z tendencją do pękania to zmiękczający, nawilżający i regenerujący krem 10% mocznika DERMO reSOFTENER marki PHARM FOOT czy maść ochronna na pękające pięty z oliwą ozonowaną CRACKED HEEL PROTECTOR o działaniu naprawczym, regenerującym, chroniącym przed utratą wody, łagodzącym, uelastyczniającym, a dodatkowo chroniącym przed bakteriami.

Ta strona używa plików cookies