Łuszczenie skóry na stopach - czy to normalne?

Złuszczanie się martwego naskórka to naturalny proces przebiegający stale na naszej skórze. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy to złuszczanie jest nadmierne, a skóra stóp zaczyna być mocno przesuszona i szorstka. W takiej sytuacji powinniśmy reagować natychmiast. Pierwszym krokiem musi być pełna odpowiedź na pytanie: dlaczego łuszczy się skóra na stopach? Gdy będziemy znali już powód, wtedy można przejść do właściwej terapii z zastosowaniem naturalnych kosmetyków o zaawansowanym składzie. One to skutecznie pomogą w przywróceniu skórze równowagi, w powrocie do jej zdrowego, naturalnego wyglądu.

Łuszczenie skóry na stopach – przyczyny

Skóra stóp mająca tendencje do łuszczenia się to coś, co powoduje spory dyskomfort. Wiąże się on z nieestetycznym wyglądem, ale też ze swędzeniem czy wręcz bólem. Ale ważniejsza jest przyczyna, która prowadzi do pojawienia się powyższego problemu. Pękająca i łuszcząca skóra na stopach może być bowiem objawem kilku chorób, w tym grzybicy, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry oraz pokrzywki. Inne podłoża kłopotu to zbyt duże narażenie na szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak: mocne nasłonecznienie czy duża wilgoć i zimno. Do tego dochodzą źle dobrane, zbyt mocne kosmetyki używane w trakcie codziennej pielęgnacji, podrażnienie detergentami czy mocne odwodnienie skóry.

O tym, skąd wzięło się u nas złuszczanie skóry na stopach, najlepiej powie nam podolog bądź dermatolog. Każdy z tych specjalistów, zanim poda konkretną przyczynę, przeprowadzi z nami dokładny wywiad oraz wykona wszystkie niezbędne badania diagnostyczne.

Preparaty zwalczające łuszczenie skóry na nogach

Dermokosmetyków sprawiających, że sucha łuszcząca się skóra na nogach staje się dużo mniejszym problemem lub zupełnie przestaje nam dolegać, jest naprawdę sporo. Jednym z nich jest wygładzająco-regenerujący peeling do stóp FOOT SCRAPER marki PHARM FOOT. Za właściwe ścieranie martwego naskórka odpowiadają w nim kryształki soli i cukru, ale też drobinki łupin z orzecha oraz drobinki migdałowca i te z pestek moreli. Ich duże skoncentrowanie sprawia, że efekty stosowania dermokosmetyku są naprawdę duże. Jednak by łuszcząca się skóra na nogach po zabiegu nie nawracała, do peelingu dodano składniki odżywcze i nawilżające: oliwę z oliwek ozonowaną, masło shea, olej makadamia, olej z nasion słonecznika, olej sezamowy oraz olej kukurydziany.

Co jeszcze pokocha złuszczająca się skóra na stopach? Nowoczesne, odżywcze kremy do stóp marki PHARM FOOT. W ofercie producenta znajduje się kilka naprawdę świetnych propozycji, w tym:

  •     DERMO reSOFTENER – zmiękczający oraz nawilżający krem z mocznikiem 10%
  •     NUTRI reGENERATOR – regenerująco-odżywiający krem z siarą bydlęcą (colostrum)
  •     OZONE reBUILDER – krem ochronno-regenerujący z ozonowaną oliwą z oliwek

Inne preparaty znajdujące doskonałe zastosowanie, gdy dotyka nas sucha łuszcząca się skóra na stopach, to maści do stóp. Tu chcemy wspomnieć zwłaszcza dwie z nich. Pierwszą z nich jest maść ochronna z oliwą ozonowaną CRACKED HEEL PROTECTOR dostępna w opakowaniach o pojemnościach: 200 ml, 75 ml, 20 ml i 5 ml. Jej działanie polega na regeneracji skóry, przyspieszeniu jej naturalnych procesów naprawczych, zmiękczeniu, wygładzeniu i uelastycznieniu skóry oraz stworzeniu dodatkowej warstwy okluzyjnej zapobiegającej utracie wody.

W doskonałej regeneracji problematycznej skóry stóp pomoże także maść barierowa  PREVENTIC SLAVE. Łuszcząca skóra na nogach dzięki niej jest wzmocniona, lepiej chroniona przed utratą wody i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, a jej kondycja jest znacznie poprawiona. Wszystko to dzięki wykorzystaniu w produkcie aż pięciu różnych olejów naturalnych (lawendowego, konopnego, oregano, rozmarynowego i oliwy z oliwek) do których dodano masło shea i prekursor witaminy D3.