Nawilżanie stóp - ważna sprawa

Skóra na stopach jest bardzo mocna i gruba. Znajduje się na niej wiele gruczołów potowych (i zerowa ilość tych łojowych), bardzo często ulega ona przesuszeniu. Po czym poznać, że doszło do zbytniego odwodnienia? Skóra wtedy staje się sucha, szorstka i ma tendencję do pękania. Na takie objawy trzeba reagować szybko, stosując profesjonalny krem nawilżający do stóp. Jakie profesjonalne dermokosmetyki do stóp proponuje marka PHARM FOOT?

Prawidłowe nawilżanie pięt i stóp

Wśród produktów naturalnych, które szybko i skutecznie nawilżają skórę, wymienić należy chociażby mocznik. Ważne jest, by wybrać preparat posiadający wysokie jego stężenie (minimum 15%). Niemniej ważna jest witamina E – zwiększająca zdolność skóry do wiązania wody. Dzięki niej szybko odpowiemy nie tylko na pytanie: jak nawilżyć stopy, ale też zminimalizujemy przebarwienia skórne oraz zabezpieczymy skórę przed działaniem wolnych rodników.

Za dobre nawilżanie skóry stóp odpowiada także pantenol, który dodatkowo łagodzi stany zapalne, przyspiesza proces regeneracji oraz wzmacnia barierę lipidową. Równie zbawienne dla odwodnionych stóp są oleje. Jakie? Dobry olej nawilżający do stóp to między innymi ten kokosowy, lawendowy, macadamia, rycynowy czy w końcu bardzo popularna oliwa z oliwek.

Czy to wszystko, spośród czego możemy wybierać? Oczywiście nie. Warto zwrócić uwagę chociażby na masło mango, kolagen, kwas hialuronowy, betainę czy alantoinę. Wszystkie one gwarantują bardzo skuteczne nawilżenie skóry pięt, ale poza tym posiadają dodatkowe właściwości wspierające nasze stopy.