Zmiękczające pianki do stóp PHARM FOOT

Sucha, szorstka skóra na stopach mająca tendencję do rogowacenia? Zapomnij o niej! Pianka do stóp marki PHARM FOOT przyjdzie Ci z szybką pomocą. Zależnie od tego, jak duże są Twoje problemy z naskórkiem, podolog może zaaplikować Ci piankę do stóp z mocznikiem 30% ANTI CALLUS MASTER lub też sam możesz skorzystać z dobroczynnego działania pianki FOOT MOUSSE zawierającej mocznik 5%. Podpowiadamy czym poza stężeniem wspomnianego składnika, różnią się oba preparaty oraz, jak i kiedy należy z nich korzystać.

Pianka do stóp z mocznikiem – do stosowania w salonie

Preparatem, który wykorzystuje się do zabiegów salonowych, jest pianka zmiękczająca zrogowacenia stóp ANTI CALLUS MASTER. Stworzono ją w oparciu o mocznik w wysokim stężeniu, który doskonale nawilża naskórek oraz ma silne działanie złuszczające. Dzięki temu, dermokosmetyk idealnie sprawdza się do pozbywania się problemu z suchą, stwardniałą skórą podeszw stóp. Warto go zastosować także wtedy, gdy potrzebujemy skutecznie zmiękczyć odciski, modzele, nagniotki czy naskórek otaczający paznokcie.

Co więcej, powyższa pianka na stopy pomoże nam także w dokładnym oczyszczeniu płytki paznokcia oraz zagwarantuje wysoki poziom ochrony przed bakteriami oraz innymi mikrobami. Takie efekty uzyskane są dzięki mocznikowi oraz dwóm innym, ważnym składnikom aktywnym – olejkowi z trawy cytrynowej oraz dermosoft decalact. Ten ostatni jest pozyskiwany z oleju palmowego – jest więc produktem tak samo naturalnym, jak mocznik czy olejek z cytrynowej trawy.

Jak stosować ANTI CALLUS MASTER? Po pierwsze – pianka zmiękczająca pięty przeznaczona jest do stosowania wyłącznie pod okiem specjalistów – podologów bądź dermatologów. Specjalista zaaplikuje preparat na nasze stopy, na miejsca wymagające szybkiego zmiękczenia. Po około 5 minutach od nałożenia preparatu, należy usunąć zrogowacenia, a następnie spłukać skórę pod bieżącą wodą i osuszyć ją ręcznikiem, zwaracając uwagę na dokładne osuszenie przestrzeni między palcami.

Aktywna pianka do stóp z oliwą – do użytku domowego

Jeśli chcemy skórę naszych stóp prawidłowo pielęgnować na co dzień, utrzymać ją stale w odpowiednio dobrej kondycji – polecamy lekki krem do stóp w piance FOOT MOUSSE od PHARM FOOT. Dzięki niemu nasza skóra stanie się doskonale zmiękczona i nawilżona, a my nie będziemy odczuwać dyskomfortu spowodowanego jej nadmiernym przesuszeniem. Preparat błyskawicznie przyniesie ukojenie naszym stopom, także tym zmęczonym intensywnym treningiem biegowym, kolarskim czy dowolnym innym. Dodatkowe ważne zalety, jakie ma omawiany krem do stóp w formie pianki, to szybkie, równomierne wnikanie w głąb naskórka oraz brak tendencji preparatu do spływania ze skóry po jego nałożeniu. Bardzo szybko się wchłania, silnie nawilża – bez efektu śliskich stóp.

A co ze składnikami aktywnymi? Po pierwsze: znajdziemy tu mocznik w stężeniu 5%. Taki stopień jego koncentracji pomoże w przyspieszeniu podziałów komórkowych w skórze, a przez to w szybszym zregenerowaniu się zrogowaciałego naskórka. Poza tym zwiększy on przepuszczalność warstwy rogowej. Omawiana pianka do pięt i stóp wzbogacona została także o:

  • oliwę z oliwek – bakterio-, wiruso- i grzybobójczą, doskonale nawilżającą i regenerującą skórę;
  • betainę – odpowiedzialną za prawidłowe działanie naskórka i działającą przeciwstarzeniowo;
  • polisacharyd – działający na rzecz wspierania regeneracji ścian komórkowych;
  • ekstrakt z aloesu – łagodzący, regenerujący, nawilżający i przeciwzapalny;
  • pantenol – o właściwościach łagodzących, nawilżających i zmiękczających;
  • witaminę E – zwalczającą wolne rodniki, nawilżającą i likwidującą przebarwienia;
  • alantoinę – regenerującą, przeciwzapalną, nawilżającą, wygładzającą i łagodzącą.

Jeśli chodzi o sposób aplikacji dermokosmetyku, należy on do niezwykle łatwych. Zanim kremowa pianka do stóp FOOT MOUSSE zostanie użyta, należy ją dokładnie wstrząsnąć. Następnie, trzymając pojemnik w pozycji pionowej, naciskamy przycisk zwalniający i z jego pomocą wyciskamy odpowiednią ilość preparatu na skórę. W następnym kroku piankę dokładnie wmasowujemy w umyte wcześniej stopy i pozostawiamy na kilka chwil do całkowitego wchłonięcia się. Zabieg powtarzamy raz bądź dwa razy dziennie.