Efektywna regeneracja łożyska paznokcia z PHARM FOOT

Onycholiza czyli odklejenie się paznokcia od jego łożyska to problem dotykający całkiem sporej ilości osób. Dochodzi do niej po mocnych urazach (na przykład uderzeniu stopą o twardą ścianę), ale też w efekcie nieprawidłowo wykonanego manicure hybrydowego. Czasem powód tkwi też w nas i dotyczy ogólnoustrojowych chorób wpływających negatywnie na stan naszej skóry i paznokci. Gdy dotknie nas onycholiza, konieczna jest jak najszybsza regeneracja łożyska paznokcia. Co zrobić by wspomóc ten proces? Do jakiego specjalisty się wybrać i jakie zaawansowane preparaty może on zastosować?

Silnie działające kosmetyki do regeneracji łożyska paznokcia

W przypadku tak dokuczliwych problemów, jak onycholiza należy działać szybko i intensywnie. By tak się działo, w PHARM FOOT stworzyliśmy dermokosmetyki regenerujące łożysko paznokci onyPLASMA. Powstały one po to, by nawilżać łożysko paznokciowe, regenerować je oraz skutecznie odżywiać. Do tego produkt świetnie wspomaga naturalną odbudowę płytki, a także działa antybakteryjnie i antymikrobowo. Co odpowiada za takie efekty?

Po pierwsze: colostrum, czyli wysoko ceniona siara bydlęca składająca się z grubo ponad dwustu skoncentrowanych, bioaktywnych substancji. Witaminy E i C, cynk i magnez, bogaty kompleks kwasów, proteiny, hormony i enzymy – to tylko niektóre z nich. Drugi ważny element, jaki ma ten preparat do regeneracji łożyska paznokcia, to olejek z drzewa herbacianego pozyskiwany z roślin australijskich. Działa on immunostymulująco, ale też antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i odkażająco. 

Kolejna pozycja na liście składników to doskonale znany i powszechnie ceniony aloes, dzięki któremu skóra szybciej się regeneruje, a stany zapalne oraz podrażnienia zostają znacznie złagodzone. Dodatkowo aloes to także ujędrnienie, nawilżenie, uelastycznienie i oczyszczenie skóry. Coraz popularniejsze masło shea sprawia, że powyższy kosmetyk regenerujący łożysko paznokcia jest w stanie wzmocnić hydrolipidową barierę skóry, czyli zapobiec uciekaniu wody z naskórka. Dwa ostatnie składniki to betaina i rycynowy olejek. Pierwszy z nich nawilża stopy, wspomaga syntezę keratyny i spowalnia procesy starzenia się, zaś drugi – nawilża i zmiękcza stopy, jednocześnie pobudzając powstawanie nowych włókien kolagenowych i elastynowych.

Preparat onyPLASMA przeznaczony jest do użytku zarówno w gabinetach podologicznych, jak i do samodzielnego stosowania przez chorego w domu. Przed jego użyciem opakowanie należy intensywnie wstrząsnąć. Następnie niedużą ilość preparatu wciskamy pod paznokieć, bezpośrednio na macierz i całość wmasowujemy w skórę. By osiągnąć pożądane efekty, wspomniane kosmetyki regenerujące łożysko paznokcia należy stosować przynajmniej dwa razy na dzień.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące onycholizy lub samej regeneracji łożyska, koniecznie wybierz się na wizytę do podologa lub dermatologa. Specjalista dokładnie zbada Twój problem i przedstawi wymagane kroki terapii.