Szorstka skóra na stopach - skąd się bierze?

Zwłaszcza latem, gdy na nogi zakładamy odkryte buty (sandały czy klapki), chcemy by skóra naszych stóp wyglądała perfekcyjnie. Ale przecież i w chłodniejsze dni niezwykle ważny jest komfort często wielogodzinnego chodzenia. A ten zaburzyć może twarda skóra na stopach. Co sprawia, że znajduje się ona w takim stanie? Przyczyn może być przynajmniej kilka.

Przesuszona, szorstka skóra na piętach i pozostałych częściach stóp bywa skutkiem niewłaściwej pielęgnacji, zwłaszcza tej z użyciem dużej ilości wysuszających kosmetyków, które dodatkowo uszkadzają warstwę lipidową naturalnie obecną na naskórku. Równie negatywny skutek może przynieść brak codziennej higieny i rezygnacja ze stosowania pielęgnujących, nawilżających kosmetyków.

Oczywiście szorstka, łuszcząca się skóra na stopach może mieć też podłoże chorobowe. Chodzi tu zwłaszcza o zaburzenia pracy układu krwionośnego prowadzące do tego, że do stóp nie dociera wystarczająca ilość substancji odżywczych oraz tlenu. Inny powód warty sprawdzenia to uszkodzenia zakończeń nerwowych, których skutkiem jest nieprawidłowa praca gruczołów potowych oraz łojowych.

Jak pozbyć się suchej skóry na stopach?

Jeśli opisywany tu problem nie jest bardzo duży, zwłaszcza nie dochodzi jeszcze do bolesnych pęknięć i krwawień, jest duża szansa, że zwalczymy go samodzielnie, regularnie stosując odpowiednie preparaty pielęgnacyjne. Które z nich są najlepsze?

Szorstka, sucha skóra na piętach przestanie nam dokuczać, gdy zaczniemy używać na przykład wygładzającego, solno-cukrowego peelingu do stóp FOOT SCRAPER od PHARM FOOT. Oprócz składników trących posiada on także takie nawilżające elementy, jak: masło shea, oliwa z oliwek oraz kompleks czterech innych olejów naturalnych.

Bardzo sucha skóra na stopach, która dodatkowo jest szorstka, odzyska swoją witalność także dzięki soli odświeżającej do kąpieli stóp PHARM FOOT FRESH CRYSTALS. Jej skład jest bardzo prosty i skuteczny zarazem. Znajdziemy w nim bowiem tylko dwa produkty: sól bocheńską oraz kolagen. Odświeżają i zmiękczają one skórę, a także relaksują stopy.

Inne produkty walczące z powyższym problemem, które są zdecydowanie godne polecenia, to m.in.: silnie zmiękczające perełki PURE PEARLS i krem zmiękczająco-nawilżający DERMO reSOFTENER.

Ta strona używa plików cookies