Etap 4 - REPAIR

Rekonstrukcja płytki paznokcia

Bezpieczne preparaty do wypełniania ubytków w płytce paznokcia.

Do rekonstrukcji uszkodzonej płytki paznokcia niezbędna są specjalistyczne preparaty podologiczne. Wskazaniem do zabiegu rekonstrukcji jest nie tylko aspekt estetyczny, ale również eliminowanie bólu przy odsłoniętym opuszku palca, którego nie chroni naturalny paznokieć.

Odbudowa paznokci u stóp

Przedstawiamy skuteczne i w pełni bezpieczne preparaty PHARM FOOT do wypełniania ubytków w płytce paznokcia.

Rekonstrukcja płytki paznokcia u stóp wymaga zastosowania specjalistycznych środków podologicznych. Wspomniany problem jest bardzo wymagający, dlatego trzeba postawić tu na najwyższą jakość produktów, które zagwarantują nie tylko odpowiedni aspekt estetyczny, ale również wyeliminują ból przy odsłoniętym, niechronionym opuszku palca.

Co sprawia, że paznokcie się odwarstwiają, czyli dochodzi w nich do tak zwanej onycholizy? Pierwsza grupa przyczyn jest bardziej mechaniczna i związana ze stłuczeniami, uderzeniami czy noszeniem zbyt ciasnych butów. Ale odbudowa paznokcia może być również konieczna z powodów chorobowych: grzybicy, cukrzycy, anemii czy zaburzeniach pracy układu krążenia. 

Bez względu jednak na źródło problemu, zawsze konieczna jest jak najszybsza odbudowa płytki paznokcia na stopie poprzedzona specjalistyczną konsultacją podologiczną. Dzięki niej zdrowe łożysko paznokcia będzie odpowiednio chronione, a sama naturalna płytka będzie mogła spokojnie odrastać. 

Koniecznie pamiętajmy, że sama masa do rekonstrukcji paznokci na stopach to nie wszystko. Owszem, pomoże ona ukryć problem w ciągu kilku chwil. Ale by kłopot związany z onycholizą nie nawracał, musimy zadbać o usunięcie jego źródła. W przypadku przyczyn mechanicznych uszkodzenia jest to dość łatwe. Przyczyny chorobowe będą wymagały natomiast odpowiedniej, często wielotygodniowej kuracji pod okiem specjalisty z danej dziedziny medycyny.