Co na zmęczone nogi i stopy? Produkty PHARM FOOT

Za tobą długi, ciężki dzień. Spędziłaś wiele godzin biegając w szpilkach między spotkaniami biznesowymi. Ciężko pracowałeś fizycznie od rana do późnego wieczora. Albo po prostu spędziłeś wiele godzin w jednej pozycji, na przykład jeżdżąc autem. Wszystko to może sprawić, że dopadnie Cię niemiłe zmęczenie nóg. Jak sobie pomóc w takiej sytuacji? Co sprawi, że ulga dla zmęczonych stóp będzie szybka i mocno zauważalna? Poniższe porady z pewnością pomogą Ci w rozwiązaniu tych problemów.

Ból nóg i zmęczenie – wszystkie powody ich powstawania

O części sytuacji prowadzących do tego, że dopada Cię uczucie zmęczenia nóg, napisaliśmy już powyżej. Jednak to nie wyczerpuje katalogu przyczyn omawianego problemu. Zmęczone stopy zdecydowanie częściej zauważysz w dni bardzo upalne niż w te chłodne, będące dużo bardziej komfortowe dla Twojego organizmu. Kłopot dokucza bardziej także osobom starszym, kobietom ciężarnym czy ludziom z dużą otyłością. Jeśli natomiast chodzi o podłoże chorobowe, zmęczone nogi najczęściej powiązane się z występowaniem żylaków kończyn dolnych, żylnym refluksem czy chorobami naczyń obwodowych.

PHARM FOOT poleca na zmęczone nogi

Specjaliści marki PHARM FOOT dokładnie przeanalizowali powyższy problem. Efektem ich prac jest skuteczna odpowiedź na pytanie: co na zmęczenie nóg warto zastosować w swoim domu. Pierwszy polecany przez nich dermokosmetyk to kojąca pianka reLIEF MOUSSE. Jest to preparat ziołowy o lekkiej konsystencji przeznaczony do codziennego stosowania. Idealnie sprawdzi się on w przypadku walki ze zmęczonymi nogami, ale też jako zaawansowane wsparcie cienkiej, płytko unaczynionej, problematycznej skóry stóp. Takie działanie udało się osiągnąć dzięki bogatemu zestawowi naturalnych składników, wśród których znajdują się ozonowana oliwa z oliwek, ekstrakt z kwiatu arniki, konopny olej, ekstrakt z kasztanowca, prekursor witaminy D3 oraz mentol.

Inny dermokosmetyk warty zastosowania w chwili, gdy dopada Cię uczucie zmęczenia w nogach, to sól Herbal reMEDY. Kąpiele solne już od wielu lat znane są ze swojej skuteczności w walce ze zmęczonymi stopami. W przypadku powyższego preparatu, do soli dodano jednak także inne składniki aktywne, takie jak: olejki z rozmarynu, oregano i lawendy oraz oliwę z oliwek. One to, w połączeniu z jonami bromu, potasu, magnezu i wapnia, przynoszą wspaniałą ulgę stopom oraz pomagają w regeneracji ich zmęczonej skóry.

Trzeci sposób na zmęczenie nóg pochodzący od marki PHARM FOOT to odbudowująco-ochronny krem OZONE reBUILDER. Gdy Twoje stopy wymagają błyskawicznej regeneracji, ukojenia, nawilżenia i dodania im energii – wspomniany dermokosmetyk okaże się doskonałą pomocą. Dodatkowo dzięki niemu pobudzimy naturalne procesy odbudowy tkankowej w skórze stóp. By uzyskać takie efekty, preparat należy wmasowywać w skórę systematycznie raz lub dwa razy w ciągu każdego dnia.

Powyższe metody zalecane są zwłaszcza wtedy, gdy zmęczenie i ból nóg dopadają Cię okazyjnie. Ale gdy ciągłe zmęczenie ból nóg zaczynają Ci doskwierać naprawdę bardzo, nie czekaj z wizytą u lekarza. Taki problem może bowiem niekiedy świadczyć o większym kłopocie dotykającym cały organizm. Tylko przeprowadzenie szczegółowych badań może go wykluczyć! Jeśli problem okaże się mieć podłoże chorobowe, wtedy powyższe dermokosmetyki będą tylko częścią skutecznej walki z nim.