Kosmetyki do stóp w spray'u

Odświeżanie, zmiękczanie, dezynfekcja, eliminacja nieprzyjemnego zapachu i nadpotliwości – to tylko niektóre z doskonałych właściwości, jakie posiadają spraye do stóp marki PHARM FOOT. Dzięki tym łatwym w aplikacji dermokosmetykom skóra stóp odzyska pełne zdrowie, blask i pożądaną witalność. W zależności od stopnia zaawansowania problemu, polecamy Ci preparaty profesjonalne (czyli takie, których użyje tylko specjalista podolog czy pedicurzysta podczas zabiegu) oraz te przeznaczone do kontynuacji pielęgnacji w domu. Zobacz, w jaki sposób pomogą Ci poszczególne produkty PHARM FOOT!

Dobry spray odświeżający do stóp

Twoje stopy nadmiernie pocić mogą się w wielu sytuacjach. Przyczyną pojawienia się takiego stanu może być bardzo intensywny trening, noszenie (zwłaszcza latem) sztucznego, nieprzewiewnego obuwia czy skarpet, a także zła dieta czy niektóre choroby. W ograniczeniu objawów związanych z nadpotliwością stóp pomoże spray ochronny do stóp z oliwą ozonowaną OZONE GUARD marki PHARM FOOT.  Jego dobroczynne właściwości dla twojej skóry to przede wszystkim:

  •     szybkie odświeżenie stóp,
  •     zmniejszenie poziomu potliwości,
  •     ukojenie zmęczonej skóry,
  •     zabezpieczenie przed niekorzystnym wpływem bakterii i innych mikrobów,
  •     pozostawienie na skórze warstwy ochronnej.

Takie działanie możliwe jest między innymi dzięki wykorzystaniu oliwy ozonowanej będącej źródłem witamin i antyoksydantów. Warto jednak także wspomnieć o mentolu sprawiającym, że powyższy preparat można określić, jako chłodzący spray do stóp. A za jeszcze mocniejsze właściwości łagodzące i eliminujące brzydkie zapachy odpowiadają pantenol i polisacharyd. OZONE GUARD możesz bez obaw stosować samodzielnie w swoim domu.

Gdy jednak stan skóry Twoich stóp jest na tyle zły, że samodzielnie nie potrafisz sobie poradzić z problemem – wtedy warto wybrać się do podologa, który dokładnie zbada stopy. W trakcie zabiegu może on zastosować między innymi: spray odświeżający o działaniu antybakteryjnym i antymikrobowym SEPTI STARTER oraz spray zmiękczający do stóp LIQUID SCALPEL.

LIQUID SCALPEL przeznaczony jest do wsparcia w zmiękczaniu i usuwaniu nagniotków, odcisków, modzeli oraz miejscowych zrogowaceń. Takie działanie jest możliwe dzięki zaawansowanemu składowi opartemu przede wszystkim na moczniku 25% oraz kwasom AHA i BHA (salicylowym, cytrynowym, glikolowym, jabłkowym i mlekowym). Wszystkie te elementy razem wzięte zmiękczają i złuszczają naskórek, zabezpieczają go przed utratą wody, wygładzają skórę oraz pomagają w prawidłowej pracy gruczołów łojowych.

SEPTI STARTER to natomiast doskonały spray antybakteryjny do stóp, który również wspiera w likwidacji innych mikrobów. Dzięki niemu nasze stopy nie będą brzydko pachniały, za to będziemy czuli, że są wyraźnie orzeźwione. Z kolei właściwości antyseptyczne oraz antybakteryjne sprawią, że stany zapalne na powstałe na stopach zostaną złagodzone, a nowe nie będą się tak szybko pojawiały. Jakie składniki są odpowiedzialne za takie działanie? Wśród nich najważniejszymi są:

  •     alkohol w stężeniu 75%,
  •     naturalny olejek z drzewa herbacianego,
  •     witamina B5 (znana również jako panthenol i kwas pantotenowy),
  •     sindor – składnik pochodzenia naturalnego pochłaniający nieprzyjemne zapachy.

Każdy przedstawiony wyżej spray do pięt i stóp ma nieco inne zastosowanie, jest przeznaczony do używania w innych sytuacjach. Łączy je jednak łatwość aplikacji dermokosmetyku oraz to, że dzięki nim skóra stóp na nowo szybko stanie się zdrowa, piękna i pełna witalności. Gdy więc zauważymy pierwsze problemy skóry stóp lub paznokci – od razu zastosujmy samodzielnie preparat przeznaczony do pielęgnacji w domu oraz udajmy się na konsultację do specjalisty. Im wcześniej zajmiemy się problemem, tym łatwiejsze będzie skuteczne rozprawienie się z nim. A przecież o to nam chodzi – by podejmowana kuracja trwała, jak najkrócej i dała w pełni zadowalające efekty. Szybkie działanie oraz wysokiej jakości dermokosmetyki to niezawodne klucze do pełnego sukcesu!