Grzybica stóp przez długi czas może nie dawać żadnych objawów. Dlatego też dermokosmetyki antymikrobowe, przeciwgrzybicze do stóp należy stosować profilaktycznie. Jeśli doszło już do rozwoju schorzenia, należy udać się do specjalisty, który zarekomenduje terapię i odpowiednie preparaty specjalistyczne do stóp.
Pielęgnacja
w salonie i w domu
Dlaczego należy stosować preparaty przeciw grzybicy stóp?
Grzybica stóp przez długi czas może nie dawać żadnych objawów. Często dopiero po kilku dniach czy nawet tygodniach zauważymy takie charakterystycznej jej objawy, jak pieczenie i swędzenie, nieprzyjemny zapach, złuszczanie się naskórka, żółknięcie paznokci czy zaczerwienienie między palcami.
Dlatego też delikatne kosmetyki przeciwgrzybicze do stóp należy stosować profilaktycznie zawsze wtedy, gdy odwiedzamy miejsca, które sprzyjają zarażeniu się chorobą: baseny, siłownie, kluby fitness, sauny czy łazienki hotelowe. A jeśli już doszło do rozwoju schorzenia, wtedy należy udać się do specjalisty (podologa bądź dermatologa), który zarekomenduje mocniejsze kremy na grzybicę stóp bądź preparaty o innej formie (np. maść lub spray), ale identycznym działaniu.
Preparaty do walki z grzybicą stóp – składniki aktywne
By skutecznie pozbyć się problemu, wybrany preparat musi posiadać duże stężenie celowanych składników aktywnych. Które z nich są zwłaszcza zalecane w tym wypadku? Zacznijmy od mikrosrebra. Przeciwgrzybicza maska do stóp je zawierająca, zapobiegnie rozwojowi drobnoustrojów, usunie brzydki zapach ze stóp, a także wzmocni i ochroni skórę.
Związek chemiczny intensywnie wspierający tych, którym potrzebna jest terapia grzybicy stóp, to klimbazol. Jest on stosowany w leczeniu zakażeń zarówno skóry, jak i paznokci. Z kolei składniki naturalne, które pomogą zwalczyć problem, to ekstrakty z grejpfruta czy korzenia piwonii białej. Pierwszy z nich dodatkowo odświeży skórę i zmniejszy jej potliwość, zaś drugi złagodzi podrażnienia oraz poprawi kolor i teksturę skóry.
Na koniec kilka słów o tym, jak działa olejek przeciw grzybicy stóp. Wszystko zależy tu od tego, jaki rodzaj olejku zastosujemy. Olejek arganowy nie dopuści do rozwoju grzybów, ale też złagodzi podrażnienia i nadwrażliwość skóry. Olejek goździkowy będzie dodatkowo odkażał i działał przeciwbólowo, olejek z drzewa herbacianego – przyspieszy regenerację naskórka, a oliwa z oliwek nawilży, odżywi i zadziała regenerująco.