KERATOSIS exTERMINATOR EKSPRESOWY ŻEL GŁĘBOKO ZMIĘKCZAJĄCY I USUWAJĄCY ZROGOWACENIA

Pojemność 300ml
(ok. 60 zabiegów)
linia: ALL IN
S.1
SALON
PREP
Tylko do użytku profesjonalnego
1 etap zabiegu - przygotowanie

ZALECENIA
KERATOSIS exTERMINATOR

 • żel do zmiękczania zrogowaceń, modzeli i nagniotków
 • przygotowuje stopy do mechanicznego usunięcia zrogowaceń
 • polecany również dla diabetyków

DZIAŁANIE
KERATOSIS exTERMINATOR

 • silnie zmiękcza zrogowaciały naskórek
 • pobudza skórę do odnowy i regeneracji
 • wygładza i uelastycznia
 • zmniejsza skłonność do pękania naskórka

SPOSÓB UŻYCIA
KERATOSIS exTERMINATOR

 • założyć rękawiczki ochronne
 • zaaplikować w miejscu zabiegu
 • owinąć szczelnie folią i pozostawić od 3 do 15 min. – czas działania zależy od stopnia zrogowaceń
 • usunąć zrogowaciały naskórek
 • stopy spłukać wodą
 • nie stosować na uszkodzoną skórę

INCI
KERATOSIS exTERMINATOR

Aqua, Propylene Glycol, Glycerin, Potassium Hydroxide, Carbomer, Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid.

Nr ref. 331814

Środki ostrożności: Zawiera alkalia. Unikać kontaktu z oczami. Może spowodować utratę wzroku. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Zobacz galerię produktu

Żel zmiękczający KERATOSIS exTERMINATOR

Żele zmiękczające do stóp to produkty przeznaczone do pielęgnacji twardej, zrogowaciałej skóry. Służą przede wszystkim jej szybkiemu zmiękczeniu i nawilżeniu. Jak działają takie preparaty i który z nich warto wypróbować? Podpowiadamy.

Jak działa żel zmiękczający do stóp?

Żel zmiękczający zrogowaciały naskórek, odciski i modzele może zawierać składniki nawilżające, takie jak: gliceryna, mocznik, pantenol czy kwas hialuronowy. Są to substancje, które pomagają utrzymać wilgoć w skórze, zapobiegając jej nadmiernemu wysuszaniu, dzięki czemu skóra stóp staje się miękka, gładka i elastyczna.

Dodatkowo, niektóre żele zmiękczające do pedicure mogą zawierać enzymy lub kwasy owocowe, które pomagają złuszczyć martwy naskórek. Działanie zmiękczające polega na rozpuszczaniu zrogowaciałej warstwy skóry, ułatwiając jej usunięcie – co jest szczególnie przydatne w przypadku odcisków, nagniotków i zgrubień.

W składzie żeli zmiękczających mogą także znajdować się substancje o działaniu odświeżającym, jak mentol czy wyciąg z mięty pieprzowej. Ich zastosowanie w żelach do stóp powoduje uczucie chłodzenia, łagodzi podrażnienia i zmniejsza uczucie zmęczonych nóg.

Część żeli zmiękczających do stóp ma także właściwości antybakteryjne, które pomagają kontrolować rozwój bakterii i neutralizować nieprzyjemne zapachy stóp. Składniki, takie jak ekstrakt z drzewa herbacianego – mogą być stosowane w celu zmniejszenia występowania nieprzyjemnego zapachu.

Oprócz działania przygotowującego stopy do zabiegów podologicznych, żele zmiękczające do stóp zawierają również składniki pielęgnujące, takie jak: witaminy, oleje roślinne czy ekstrakty ziołowe, które pomagają odżywić skórę stóp, poprawić jej kondycję i wygląd.

Aby uzyskać najlepsze efekty, zalecane jest regularne stosowanie żeli zmiękczających do stopy, a także odpowiednia higiena stóp, stosowanie wygodnych butów i unikanie długotrwałego ucisku na stopy.

Ekspresowe zmiękczanie stóp – żel KERATOSIS exTERMINATOR od PHARM FOOT

KERATOSIS exTERMINATOR żel zmiękczający żel, który znajduje się w ofercie profesjonalnej marki PHARM FOOT. Zmiękcza zrogowacenia, modzele i nagniotki, przygotowując doskonale stopy do zabiegu ich mechanicznego usunięcia. Dodatkowo pobudza skórę do odnowy i regeneracji, jak również – wygładza ją i uelastycznia, a także zmniejsza skłonność do pękania naskórka. Substancjami aktywnymi w produkcie są wodorotlenek potasu oraz kwasy AHA i BHA, a dokładnie mlekowy, glikolowy, cytrynowy, jabłkowy i salicylowy. Ten rozbudowany kompleks składników aktywnych potrafi zdziałać prawdziwe cuda!