Problem: nadpotliwość i nieprzyjemny zapach stóp

Nadpotliwość i nieprzyjemny zapach stóp są to dwa ściśle ze sobą powiązane objawy procesu termoregulacji skóry.
Wpływ na niego mają zarówno styl życia, jak i uwarunkowania genetyczne. Niewłaściwie pielęgnowana skóra stóp z silną nadpotliwością narażona jest w większym stopniu na grzybicę, stany zapalne czy otarcia naskórka stóp.
W stanach nasilenia procesu pocenia się stóp, należy stosować preparaty antybakteryjne o właściwościach dotleniających i przeciwgrzybiczych. Będą one niwelowały nieprzyjemny zapach, a przede wszystkim zapobiegały rozwojowi grzybów i bakterii.

Przyczyny nadmiernego pocenia stóp?

Nieprzyjemny zapach nóg oraz towarzysząca mu nadpotliwość nóg to problemy bardzo wstydliwe. Pojawiają się one lub nasilają zwłaszcza latem, ale oczywiście nie tylko. Także w sytuacjach bardzo mocno stresujących, niezależnie od pory roku – osoby cierpiące na te dolegliwości doskonale wiedzą, jak bardzo pocą się, a wraz z tym nabierają brzydkiego zapachu określone części ich ciała.

Kiedy jeszcze pojawia się problem z brzydko pachnącymi stopami? Na pewno podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Czynnikiem aktywującym problem mogą być także wybrane choroby, takie, jak: cukrzyca czy schorzenia bezpośrednio związane z zaburzoną gospodarką hormonalną organizmu. Do możliwych powodów tego, że cierpimy na brzydko pachnące stopy, zalicza się również:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • okresy w życiu związane z mocnym wydzielaniem hormonów (dojrzewanie, menopauza),
  • spożywanie dużej ilości niezdrowego, przetworzonego jedzenia oraz alkoholu,
  • brak właściwej pielęgnacji stóp, prowadzący do rozwoju bakterii na ich powierzchni,
  • noszenie obuwia i skarpet nieprzepuszczających powietrza.

Sposoby na nieprzyjemnie pachnące stopy i nadpotliwość

Nie wiesz, jak pozbyć się przykrego zapachu stóp? Jak zwalczyć nadpotliwość? Należy zacząć od spraw podstawowych: noszenia przewiewnego obuwia i bawełnianych skarpet, częstego oraz dokładnego mycia stóp, unikania sytuacji mocno stresujących, a także zmiany diety na lżejszą.

Do tego dodajmy wizytę w gabinecie podologicznym, w którym specjalista dokładnie zdiagnozuje naszą dolegliwość i zaleci nam odpowiednie preparaty, takie, jak: spray odświeżający do stóp o działaniu antybakteryjnym i antymikrobowym PHARM FOOT SEPTI STARTER. Jest to kosmetyk odświeżający i dezynfekujący, który skutecznie niweluje niemiły zapach stóp. Dodatkowo gwarantuje on błogie uczucie orzeźwienia skóry w tych okolicach.

W odpowiedzi na pytanie: jak poradzić sobie z nadpotliwością i śmierdzącymi stopami, pomoże także sól odświeżająca do kąpieli stóp PHARM FOOT FRESH CRYSTALS. Jej zadaniem jest odświeżenie i zmiękczenie skóry, poprawa jej kondycji oraz działanie relaksujące.

Kolejny preparat, który wesprze w rozwiązaniu zagadki: jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stóp – to silnie zmiękczające perełki do kąpieli stóp PHARM FOOT PURE PEARLS. Stosując je, szybko zauważysz, że skóra będzie miękka, odświeżona i zrelaksowana, a jej zapach będzie bardzo przyjemny.