26 czerwca 2024

Jak pielęgnować stopy po pedicure japońskim żeby utrzymać efekt na dłużej?

Czy Twoje paznokcie u stóp są osłabione, kruche i mają tendencję do rozdwajania się? Jeśli tak, powinnaś o nie pilnie zadbać. Jednym z zabiegów, który Ci świetnie w tym pomoże jest pedicure japoński. Z jego zalet już około 400 lat temu korzystały japońskie arystokratki chcące by ich stopy prezentowały się perfekcyjnie. Oczywiście wraz z upływem czasu ten typ pedicure rozwijał się, aż do osiągnięcia dzisiejszej ogromnie efektywnej formy. Warto jednak wiedzieć, że jednorazowe skorzystanie z japońskiego pedicure to za mało. Oprócz tego, że zabieg warto powtarzać kilkakrotnie w wybranych odstępach czasu to kluczowa jest jeszcze odpowiednia, codzienna pielęgnacja i profilaktyka po wyjściu z salonu kosmetycznego.

Pedicure japoński na czym polega?

Zacznijmy od tego, że pedicure japoński opinie wśród klientek salonów kosmetycznych ma więcej niż świetne. Ten pozornie prosty zabieg sprawia bowiem, że płytka paznokciowa staje się o wiele lepiej odżywiona, wzmocniona i nawilżona, paznokcie się nie rozdwajają, skórki wokół paznokci i skóra dłoni prezentują się perfekcyjnie, a dodatkowo paznokcie odzyskują zdrowy, naturalnie różowy, lekko perłowy kolor.

Jak robi się pedicure japoński? Pedicurzystka rozpoczyna pracę od odsunięcia i wycięcia skórek. Następnie opracowuje paznokcie, nadając im odpowiedni kształt oraz długość. Dalej przechodzi do zmatowienia płytek paznokciowych za pomocą polerki bądź frezu polerującego. Dzięki temu pasta krzemionkowa (w skład której oprócz krzemionki z Morza Japońskiego wchodzą zazwyczaj witaminy A i E, keratyna, pyłek pszczeli oraz minerały), która będzie wmasowywana w paznokcie będzie się na nich lepiej utrzymywać, a składniki odżywcze głębiej w nie wnikną. Pastę wciera się za pomocą masażu lub przy użyciu polerki. Na zakończenie w ten sam sposób aplikujemy puder dedykowany tego rodzaju stylizacjom.

Pedicure japoński krok po kroku już za nami. I co dalej?

Wyszliśmy zadowoleni z salonu kosmetycznego. Nie możemy się napatrzeć na swoje doskonale wyglądające paznokcie u stóp. Jednak mamy świadomość, że każdy tego typu zabieg nie daje efektów na zawsze. Dlatego też konieczna jest systematyczna pielęgnacja paznokci po pedicure japońskim. Jakich produktów warto do niej użyć? Odpowiedzią na to pytanie są wysokiej jakości dermokosmetyki marki PHARM FOOT. Wśród nich na uwagę zasługują tu zwłaszcza:

  • serum kolagenowe COLLAGEN POWER z olejkiem z drzewa herbacianego, regenerujące łożysko i zniszczone płytki paznokci
  • preparat na onycholizę z colostrum onyPLASMA który odżywia, regeneruje i nawilża łożysko paznokcia, stymuluje odbudowę płytki
  • serum z oliwą ozonowaną i ziołami mycoVERRUM do paznokci problematycznych, działa silnie regenerująco, poprawia także kondycję i wzmacnia skórę w koło paznokci, ma właściwości antybakteryjne oraz antymikrobowe
  • tynktura z mikrosrebrem SILVER BOOSTER do pielęgnacji paznokci i wału okołopaznokciowego w procesie leczenia grzybicy, która działa wielopłaszczyznowo dzięki bogactwu składników aktywnych
  • dermokosmetyki z Linii COLOSTRUM do stosowania nie tylko na stopy, ale i na paznokcie, dzięki colostrum posiadają silne właściwości regeneracyjne, odżywcze i ochronne.

Ich regularne stosowanie sprawi, że efekty pedicure japońskiego utrzymają się o wiele dłużej, dzięki czemu my będziemy mogli się przez wiele dni cieszyć zdrowymi, fantastycznie wyglądającymi paznokciami stóp.

Czytaj pozostałe