Kosmetyki zawierające ekstrakt z piwonii

Duże, eleganckie kwiaty piwonii białej na przełomie maja i czerwca spotkać można w wielu ogrodach. Ale piękny wygląd to nie jedyna zaleta. Ekstrakt z piwonii w kosmetyce znajduje bowiem bardzo szerokie zastosowanie. Pozyskuje się go z korzenia rośliny i wykorzystuje w walce ze stanami zapalnymi, podrażnieniami czy niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. To jednak nadal nie wszystko, co oferuje wyciąg z piwonii. Niesamowitych możliwości pozytywnie wpływających na nasze zdrowie jest bowiem o wiele więcej.

Co kryje w sobie ekstrakt z piwonii białej?

Pierwsze wzmianki o piwoniach pochodzą z terenu Japonii oraz Chin i datowane są na około 1000 lat przed naszą erą. Natomiast w VIII wieku przed naszą erą o ich pięknie, ale też o właściwościach leczniczych rozpisywali się greccy filozofowie.

Korzeń piwonii białej działanie zdrowotne zawdzięcza zwłaszcza obecności paeonifloryny czyli związku chemicznego z grupy glikozydów monoterpenoidowych. Ten aktywny składnik działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, a także rozszerza naczynia krwionośne. Dodatkowo w kłączu piwonii kryją się terpeny, flawonoidy, garbniki, kwas galusowy, paneonol oraz katechina.

Jakie dokładnie właściwości ma wyciąg z piwonii białej?

Warto podkreślić, że korzeń piwonii białej właściwości posiada naprawdę szerokie. W dermokosmetyce wykorzystuje się między innymi łagodzący podrażnienia, przeciwzapalny i przeciwutleniający wpływ rośliny. Cenione jest także działanie poprawiające teksturę oraz koloryt skóry, a także to zwalczające bakterie i grzyby.

Wszystko to sprawia, że korzeń piwonii działanie ma dobroczynne na cerę trądzikową, z problemami łojotokowymi i zbyt rozszerzonymi porami. Do tego kosmetyki z ekstraktem z piwonii pomagają w walce ze zmarszczkami, w ochronie skóry przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych oraz w walce z utratą przez skórę właściwej jędrności i elastyczności.

Preparat z korzeniem piwonii do wypełniania ubytków paznokci

Wiemy już, że korzeń piwonii właściwości wykazuje, jeśli chodzi o walkę z problemami skórnymi. Jednak i paznokciom potrafi przynieść on naprawdę wiele dobrego. Dlatego też ekstrakt z korzenia piwonii białej znalazł zastosowanie w produkcie o nazwie PHARM FOOT reCONSTRUCTOR przeznaczonym do rekonstrukcji, odnowy i odbudowy uszkodzonej płytki paznokciowej. Dzięki niemu możliwa jest skuteczna oraz stosunkowo szybka rekonstrukcja paznokci, a także ochrona naturalnych płytki i łożyska paznokcia w trakcie procesu odrastania.