30 sierpnia 2023

Jak zregenerować i zadbać o stopy po lecie

Wakacje dobiegają końca, więc czas pomyśleć o właściwej pielęgnacji stóp po lecie. Jaką pielęgnację stóp zaproponować klientom po powrocie z urlopu?

Chociaż po wakacjach i urlopach jesteśmy wypoczęci… nie zawsze to samo możemy powiedzieć o naszych stopach. Wakacje to bardzo intensywny dla nich czas. Z jednej strony to okres, w którym skóra stóp może oddychać. Z drugiej jednak strony to czas wyzwań: słona woda, wysoka temperatura, piaszczyste lub kamieniste plaże, płaskie obuwie…  To tylko niektóre czynniki, z którymi skóra naszych stóp niekoniecznie się lubi. Dlatego też niezależnie czy to skóra sucha czy raczej nadpotliwa - wymaga po okresie letnim, plażowym szczególnej ochrony i pielęgnacji. Często w okresie wakacyjnym skóra stóp traci swoją elastyczność, jest podrażniona, pojawiają się pęknięcia, a w ich zakamarkach pozostaje kurz, pył i drobinki piasku, które samemu trudno usunąć i oczyścić.

 Z doświadczenia i rozmów z klientami wiemy, iż na własna rękę próbują sami tarką, pumeksem, a niektórzy nawet żyletką - usuwać pojawiające się stwardnienia i zmiany na skórze stóp. Warto wspomnieć o zakażeniach infekcyjnych skóry stóp, np.: wirusem brodawczaka, który często pojawia się na stopach po wizytach na różnych kąpieliskach. Często brodawki mylone z odciskami - są samodzielnie przez klientów usuwane, wycinane lub smarowane różnymi preparatami, a w konsekwencji są one roznoszone na większej powierzchni ciała.

Kolejnym problemem, z którym często borykają się nasi klienci zwłaszcza w okresie letnim to przenoszone stylizacje hybrydowe. Stylizacja światłoutwardzalna nie usunięta w odpowiednim momencie, może doprowadzić do infekcji, np.: pałeczką ropy błękitnej, może być też przyczyną zerwania lub deformacji płytki paznokcia oraz jej wrastania. Pod hybrydą nie widać w jakim stanie są paznokcie. Samodzielne usuwanie stylizacji hybrydowych lub żelowych, też niestety często kończy się przepiłowaniem czy uszkodzeniem płytki paznokcia.

Dlatego właśnie najlepiej zakończyć sezon letni, urlopowy wizytą u pedicurzysty lub podologa, który nie tylko oczyści paznokcie i skórę we właściwy oraz bezpieczny sposób, ale także doradzi, jak dbać o stopy w okresie jesienno-zimowym. Specjalista oceni oraz zdiagnozuje ewentualnie powstałe problemy na stopach czy paznokciach. Doradzi i dobierze odpowiednią pielęgnację oraz kurację domową.

Obejrzyj film „Jak zregenerować i zadbać o stopy po lecie.” lub przeczytaj artykuł do końca…


W tym tekście chcemy zwrócimy uwagę na kilka elementów właściwej pielęgnacji domowej i dobór odpowiednich składników do potrzeb skóry stóp. Ważne, aby podczas wizyty u specjalisty na początek oczyścić skórę z powstałych zmian. Jeśli skóra na stopach stała się szorstka i twarda, pojawiły się pęknięcia - koniecznie udajcie się na wizytę w gabinecie. Samodzielne ścieranie oraz przegrzewanie naskórka - będzie prowadziło do jego szybszego narastania. Dodatkowo, jeśli nie zostaną odpowiednio zdiagnozowane ewentualne infekcje, które mogły się pojawić na stopach - to sami tylko przyspieszymy ich rozwój.

PAMIĘTAJCIE, że aby preparaty pielęgnacyjne, odżywcze czy nawilżające działały - muszą mieć one możliwość wchłonięcia i zadziałania nieco głębiej. Twarde hyperkeratozy stanowią skuteczna blokadę - smarowanie ich kremami nie da nam większych efektów. Dlatego to ekspert w pielęgnacji stóp powinien usunąć zrogowacenia w sposób bezpieczny i doradzić nam właściwą pielęgnacje w domu.

JAK DOBIERAĆ PRODUKTY DO RODZAJU SKÓRY STÓP I CO ZNAJDZIECIE W OFERCIE MARKI PHARM FOOT?

Jeśli wiecie już, że macie skórę suchą z tendencja do pękania i łuszczenia się to konieczne jest jej nawilżenie oraz właściwe odżywienie. Tutaj polecamy krem do codziennej pielęgnacji z mocznikiem DERMO reSOFTENER krem zmiękczający i nawilżający, zawierający 10% mocznika. Czy to wystarczy? Jeśli skóra jest lekko przesuszona to z pewnością tak. Jeśli jednak nasza skóra stóp ma silną tendencję do pękania, a naskórek bardzo szybko narasta - polecamy dodatkowo stosować CRACED HEEL PROTECTOR czyli maść ochronną z oliwą ozonowaną, dedykowaną do pękających piet. To połączenie - to idealne rozwiązanie! Rano aplikujemy lekki krem z mocznikiem, a wieczorem maść z oliwą ozonowaną.

A co ze skórą stóp z tendencją do nadpotliwości? Tutaj potrzebujemy produktu, który powinien mieć działanie antybakteryjne. Wilgotne środowisko to idealne warunki do rozwoju bakterii. Dlatego w tym przypadku polecimy krem z mikrosrebrem i klimbazolem o działaniu antybakteryjnym, antygrzybiczym, ale także silnie regeneracyjnym - SILVER reNOVATOR regenerująco-kojąca maska z mikrosrebrem. Doradzamy też stosowanie i noszenie skarpet oraz obuwia wykonanych z oddychających materiałów, które pozwolą skórze na właściwą wymianę ciepła i wilgoci.

REGENERACJA SKÓRY STÓP

W ofercie marki PHARM FOOT dostępne są także, preparaty z kolostrum o bardzo silnym działaniu regeneracyjnym. SILVER reNOVATOR regenerująco-kojącą maskę z mikrosrebrem o działaniu antybakteryjnym i antymikrobowym - szczególnie zalecimy ją osobom borykającym się z wyjątkowo cienką oraz delikatną skórą z tendencją do pękania oraz podrażnień. SILVER reNOVATOR ma bardzo lekką konsystencje i wyjątkowo szybko się wchłania. Doskonale sprawdzi się np. dla kobiet w ciąży, których stopy wymagają szczególnej pielęgnacji i troski.

JAK DBAĆ O SKÓRĘ STÓP PO BASENIE?

Jeśli w sezonie jesiennym uczęszczasz na basen, również pamiętaj o profilaktyce i pielęgnacji. Produktem, który polecamy zarówno przy nadpotliwości, ale także dla skóry normalnej - jest OZONE GUARD czyli spray pielęgnująco-ochronny z oliwa ozonowaną, mentolem, allantoiną i pantenolem. Ponieważ jest w sprayu - bardzo często sięgają po niego dzieci oraz młodzież, ale także osoby, które nie lubią produktów do smarowania. Nasz spray już doskonale sprawdził się w sezonie letnim i jesteśmy pewni, że podobnie będzie w okresie jesienno-zimowym.

CO POLECIMY OSOBOM, KTÓRE PO LECIE MAJA PROBLEMY Z KONDYCJĄ PAZNOKCI?

Mamy oczywiście preparaty dedykowane dla osób borykających się z infekcjami wirusowymi czy grzybiczymi, dla paznokci wrastających a nawet w przypadkach, gdy doszło do naruszenia ciągłości skóry w obszarze aparatu paznokcia. Jednak w takich sytuacjach zawsze należy skonsultować się z podologiem lub dermatologiem. To specjalista doradzi nam jakiego produktu i jak często go stosować. Dodatkowo specjalista podolog oczyści profesjonalnie aparat paznokcia, wykona potrzebne badania i w oparciu o pełną wiedze diagnostyczna dobierze właściwy produkt.

Preparaty do pielęgnacji aparatu paznokcia w ofercie PHARM FOOT:

  • POINT SOFTENER punktowy fluid na modzele, odciski i wrastające paznokcie, 30% mocznika;
  • mycoVERRUM serum do skóry problematycznej oraz aparatu paznokcia z oliwą ozonowaną i ziołami;
  • COLLAGEN POWER serum kolagenowe z olejkiem z drzewa herbacianego;
  • onyPLASMA preparat na onycholizę z colostrum;
  • SILVER BOOSTER tynktura z mikrosrebrem o działaniu antybakteryjnym i antymikrobowym.

Pamiętajmy też, iż preparaty o tak intensywnych składnikach możemy kupić w specjalistycznych punktach tj.: gabinety pedicure i gabinety podologiczne, w których osoby nas obsługujące potrafią w sposób profesjonalny dobrać receptury do potrze naszych stóp.

Dlatego tak ważne jest, aby nie podejmować działań samodzielnie - lecz w przypadku, gdy zmiany na skórze stóp czy paznokciach są duże, powodują dyskomfort, a nawet ból - to  koniecznie należy udać się do specjalisty.

 

Czytaj pozostałe