30 listopada 2022

Kody kolorystyczny PHARM FOOT

Czy wiecie dlaczego opakowania produktów marki PHARM FOOT mają różne kolory i jakie ma to znaczenie w pracy z  produktem?

Kolor to z jednej strony design, który ma znaczenie ze względów estetycznych. Z drugiej strony jest to wyróżnik praktyczny, który usprawnia pracę podczas wykonywania zabiegów podologicznych. Tworząc produkty do stóp dedykowane dla ekspertów w dziedzinie pielęgnacji stóp, staraliśmy się zadbać o każdy szczegół, aby wzbogacić rynek profesjonalny o markę, która doskonale wpisze się w jego potrzeby. 

PHARM FOOT to z jednej strony odpowiedź na potrzeby profesjonalistów branży beauty, pragnących rozwoju, chcących podnosić swoje kompetencje i rozszerzać portfolio usług o zabiegi pielęgnacyjne stóp. Z drugiej zaś strony PHARM FOOT daje nowe możliwości dla podologów w ich pracy.

Przy opracowywaniu receptur PHARM FOOT zależało nam na stworzeniu profesjonalnych preparatów wspomagających kuracje dermatologiczne, podologiczne i kosmetyczne. Idealnie skomponowane i zbilansowane receptury powstały dzięki zespołowi specjalistów pod kierownictwem Prof. Ireny Waleckiej, autorytetu w dziedzinie dermatologii. Jesteśmy dumni z efektów naszej pracy – oddajemy w Wasze ręce produkty sprawdzone, i co najważniejsze świetnie działające!

To, co jest najistotniejsze – PHARM FOOT to kosmetyki, które pielęgnują skórę i docierając do źródła problemów.  

Dermokosmetyki PHARM FOOT podzielone zostały na pięć linii. Każdą z linii charakteryzuje inny KOLOR. Kolor oznacza wiodący składnik, a co za tym idzie docelowe zwalczanie danego problemu i  określone działanie na skórze.

Obejrzyj film o kodach kolorystyczny PHARM FOOT  lub przeczytaj artykuł do końca.


Dzięki komunikacji kolorystycznej, bez przeszkód odnajdziecie potrzebny produkt podczas wykonywania zabiegu. Estetyka produktu daje też naszym klientom poczucie bezpieczeństwa i świadomość pracy na profesjonalnej gamie produktów.

Jakie to kolory i co one oznaczają?

5 pastelowych odcieni: zielony, fioletowy, niebieski, oraz jasny i ciemny róż:

KOLOR NIEBIESKI - czyli linii COLOSTRUM.
Zawiera ona, jak sama nazwa wskazuje colostrum, jako składnik o wiodącym działaniu. Czym jest colostrum? - to tzw. siara bydlęca, naturalny, niezwykle wartościowy surowiec. Posiada silne właściwości regeneracyjne, odżywcze i ochronne. Samo colostrum zawiera ponad 250 bioaktywnych substancji tj.  przeciwciała, leukocyty, proteiny oraz witaminy. Składnik ten nadaje kierunek działania produktom z tej linii, lecz pamiętajmy iż dopiero kompletna receptura produktów decyduje o ich konsystencji, wchłanialności i finalnym zastosowaniu. Linia Colostrum to produkty, które sprawdzą się bardzo dobrze w pielęgnacji skóry cienkiej, wrażliwej, płytko unaczynionej, wymagającej regeneracji.

W linii tej znajdziecie 3 produkty:

 • krem NUTRI reGENERATOR w dwóch pojemnościach: salonowej i domowej
 • preparat onyPLASMA do pielęgnacji i regeneracji łożyska w aparacie paznokcia.

Linia ta ma działanie głównie silnie regeneracyjne i odżywcze. Jest dedykowana dla osób ze skórą cienką, wrażliwą, skłonną do pękania, płytko unaczynioną.

KOLOR ZIELONY - linia OZONE OIL.
Zawiera oliwę ozonowaną, jako składnik wiodący. Ozon jest jednym z najbardziej skutecznych środków bakteriobójczych, antywirusowych i przeciwgrzybicznych. Oliwa z oliwek – ta, którą znamy szczególnie z włoskiej kuchni - jest bogata w antyoksydanty oraz stanowi źródło witamin: A, B, C, D, E i F. Doskonale nawilża, odżywia i regeneruje skórę. Zestawienie obu składników tworzy duet idealny, czyli OLIWĘ OZONOWANĄ, która w czystej formie rewitalizuje skórę, leczy urazy, oparzenia, a nawet odleżyny. Stosowanie OLIWY OZONOWANEJ pomaga w przewlekłych problemach skórnych, poprawia mikrokrążenie, dotlenia i odżywia komórki. Wycisza stany zapalne i tworzy ochronny film, zabija grzyby i wolne rodniki. Produkty z tej linii zalecimy klientom borykającym się właśnie z takimi problemami.

W tej linii znajdziecie 5 produktów:

 • krem OZONE reBUILDER w dwóch pojemnościach
 • maść CRACKED HEEL PROTECTOR o lekkiej konsystencji (zwracam na to uwagę, gdyż często o to pytacie)
 • oraz spray OZONE GUARD nazywany przez klientki kremem w sprayu.

KOLOR FIOLETOWY - linia MICROSILVER.
Jej wiodący składnik to mikrosrebro. Jony srebra likwidują bakterie oraz grzyby u samej podstawy ich bytowania.  Działają przeciw opornym bakteriom i na długi czas zabezpieczają przed ich rozwojem. Mikrosrebro przeciwdziała też nieprzyjemnemu zapachowi stóp.

W tej linii mamy 3 preparaty:

 • krem SILVER reNOVATOR w dwóch pojemnościach
 • tynkturę SILVER BOOSTER do ochrony i regeneracji aparatu paznokcia.

Preparaty z zawartością mikrosrebra polecane są szczególnie dla osób z zachwianą równowagą mikrobiomu. Dla osób z nadpotliwością, u których ryzyko rozwoju bakterii jest znacznie większe. Można je polecić także osobom, które już kiedyś borykały się z problemem np. grzybicy stóp w celach profilaktycznych.

KOLOR CIEMNORÓŻOWY to linia UREA.
 Jej głównym składnikiem jest mocznik. Jest to składnik bezpieczny i dobrze tolerowany nawet przez osoby skłonne do alergii i podrażnień. Mocznik ma właściwości wiążące wodę (potocznie mówiąc - nawilżające), dzięki czemu zmiękcza suchą i twardą skórę. Zwiększa on skutecznie absorbcję innych składników aktywnych. W większych stężaniach ma tez silne właściwości złuszczające. Ze względu na tak szerokie możliwości zastosowania, mocznik jest składnikiem po który często sięgamy zarówno w gabinetach podologicznych, jak i dermatologicznych. Ważne jest jednak, aby dobrze poznać działanie całej receptury danego produktu i w odpowiedni sposób dobierać stężenia Mocznika.

W naszej ofercie znajdziecie produkty o stężeniach 5, 10, 25, 30 a nawet 95%. Część z nich jest dedykowana tylko do pracy w gabinecie, a część możemy zarekomendować klientom do codziennej pielęgnacji.

W tej linii jest aż 7 produktów:

 • Krem DERMO reFILLER (25% MOCZNIKA)
 • Krem DERMO reSOFTENER (10% MOCZNIKA)
 • Pianka do usuwania zrogowaceń ANTI CALLUS MASTER (30% MOCZNIKA)
 • Spray do pracy ze skalpelem LIQUID SCALPEL (25% MOCZNIKA)
 • Preparat punktowo zmiękczający POINT SOFTENER (30% MOCZNIKA)
 • PURE PEARLS (95% MOCZNIKA) do zmiękczającej kąpieli stóp
 • lekka pianka na zakończenie zabiegu FOOT MOUSSE (5% MOCZNIKA).

KOLOR JASNORÓŻOWY - linia ALL IN.
Produkty o różnych składnikach aktywnych tj.: KOLAGEN, OLEJEK Z DRZEWA HERBACIANEGO, PANTENOL, KWASY AHA i BHA, MASŁO SHEA  i wiele innych.

W tej linii mamy 5 produktów:

 • FRESH CRYSTALS sól do odświeżającej kąpieli stóp w dwóch pojemnościach
 • Peeling solno-cukrowy FOOR SCRAPPER
 • KERATOSIS exTERMINATOR żel do zmiękczania zrogowaceń
 • SEPTI STARTER do odświeżania i dezynfekcji stóp
 • COLLAGEN POWER serum kolagenowe do regeneracji łożyska paznokci.

Praca z produktami PHARM FOOT daje możliwości przeprowadzenia szybszej salonowej usługi, gwarantując jednocześnie maksymalne efekty podczas wykonywania zabiegu i w kontynuacji zabiegów pielęgnacyjnych, regeneracyjnych i terapeutycznych w domu!

Autor: Ewa Rycerz - Coach marki PHARM FOOT.

 

Czytaj pozostałe