5 stycznia 2023

LINIA COLOSTRUM. Odżywienie i regeneracja skóry stóp oraz paznokci

Niebieska linia produktów PHARM FOOT to LINIA COLOSTRUM, której wiodącym składnikiem aktywnym jest Colostrum Bovinum.  

Co to tak właściwie jest colostrum?
Można się spotkać z różnymi określeniami np.: siara, młodziwo, pierwsze mleko matki. Nazwa Colostrum pochodzi z łaciny i trudno jest ją dosłownie przetłumaczyć na język polski. Colostrum to unikatowa bioaktywna substancja, która zawiera ponad 250 naturalnych substancji, takich jak: czynniki wzrostu, pełen łańcuch aminokwasów, hormony, enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych, pochodne aminokwasów i inne. W skład colostrum wchodzą także substancje bakteriostatyczne w tym: lizozym, leukocyty, laktoproksydazy czy laktenine. Ten łatwo przyswajalny skład bogaty w witaminy sprawia, że jednym z właściwości tego składnika jest ochrona i silna regeneracja komórek w naszym ciele.

Na świecie nie ma drugiej substancji, która by w tak skuteczny, bezpieczny i naturalny sposób wpływała na podwyższenie sprawności ludzkiego układu odpornościowego. Jest to substancja produkowana przez gruczoły mlekowe ssaków tuż przed porodem i kilka dni po porodzie. Składnikiem, tak ważnym dla preparatów aplikowanych na skórę jest EGF czyli epidermal growth factor. To czynnik wzrostu mający zbawienne działanie na naskórek. Przyspiesza on gojenie się ran, poprawia odżywienie i nawilżenie skóry, stymuluje podziały warstwy twórczej naskórka.

Najczęściej stosowane jest colostrum krowie, ze względu na bardzo duże podobieństwo do ludzkiego. Jest praktycznie w pełni kompatybilne i tak samo przyswajalne przez człowieka. Krowa produkuje go też zacznie więcej niż potrzebuje młodo narodzone ciele i dzięki temu można je wykorzystywać w celach leczniczych i profilaktycznych. Mleko zbierane jest o określonych porach i dokładnie w takich ilościach, aby młode nie ucierpiało. Colostrum zbierane jest we wczesnych fazach laktacji, już po kilkudziesięciu godzinach bowiem staje się mlekiem.  Ważny jest też sposób przetwarzania colostrum. Jest to bowiem substancja, która powinna być przetwarzana na zimno, aby nie utracić swoich właściwości. 

Takie właśnie colostrum bovinum liofilizowane jest składnikiem preparatów w linii produktów PHARM FOOT. Należy jednak pamiętać, że o skuteczności preparatów kosmetycznych decyduje cała receptura a nie jeden składnik.

Obejrzyj film "LINIA COLOSTRUM. Od teorii do praktyki. Odżywienie i regeneracja skóry wrażliwej" lub przeczytaj artykuł do końca.

W skład LINII COLOSTRUM wchodzą:

  • NUTRI reGENERATOR - KREM ODŻYWCZO-REGENERUJĄCY Z COLOSTRUM przeznaczony jest do pielęgnacji wrażliwej, cienkiej i płytko unaczynionej skóry. Szczególnie polecamy go diabetykom i seniorom. W skład preparatu oprócz colostrum, wchodzi także: kompleks cukrów, ekstrakt z zielonej herbaty, masło shea i olej bawełniany. Są to składniki poprawiające nawilżenie komórek skóry jednocześnie, tworzą delikatną warstwę ochronną i zabezpieczają skórę przed przesuszaniem.
  • OnyPLASMA - PREPARAT NA ONYCHOLIZĘ Z COLOSTRUM to preparat z grupy produktów treatment czyli dedykowany do kuracji aparatu płytki paznokcia. Aplikator ułatwia nałożenie preparatu precyzyjnie w wybranym miejscu i niewielkiej ilości. Ma on konsystencję lekkiego kremu, który doskonale się wchłania. Jednym z jego głównych składników jest colostrum, w skład receptury wchodzą jeszcze: olejek z drzewa herbacianego i sok z aloesu. Preparat silnie regeneruje łożysko oraz chroni przed infekcjami i grzybami. Zawarty w preparacie sok z aloesu zabezpiecza skórę przed wysychaniem. Jest bardzo ważnym elementem kuracji choroby zwanej onycholizą.

Onycholiza jest to bezbolesne odklejanie się płytki paznokciowej od łożyska. Może występować w części dystalnej lub bocznej, jednak zdarza się, że niekiedy występują jednocześnie.

Jakie są przyczyny onycholizy paznokci?  

  • Mogą to być uwarunkowania genetyczne, niedobór witamin, łuszczyca, liszaj płaski, łysienie plackowate, atopowe zapalenie skóry, cukrzyca, nadczynność tarczycy i inne choroby autoimmunologiczne.
  • Onycholiza może być również skutkiem urazu mechanicznego, tj.: uderzenia czy podważenia płytki paznokcia. Może występować w skutek uczulenia lub kontaktu ze środkami chemicznymi. Nie bez znaczenia jest np.: długotrwałe moczenie rąk czy noszenie niedopasowanego obuwia.

Niezależnie od przyczyny, ważnym elementem kuracji jest zadbanie o kondycję i stan łożyska. Jeśli dopuścimy do jego przesuszenia, wówczas odrastający paznokieć nie będzie miał możliwości połączenia się z tkanką łożyska. OnyPLASMA przyspiesza gojenie podrażnień i regenerację skóry, jednocześnie zabezpieczając przed ewentualnym rozwojem bakterii.

Autorki:
Ewa Rycerz - Coach, ekspert PHARM FOOT
Natalia Moskal - Instruktor i Ekspert PHARM FOOT

 

Czytaj pozostałe