3 stycznia 2023

Linia MICROSILVER – zastosowanie mikrosrebra

Linia MICROSILVER – w kuracjach skóry stóp i aparatu paznokcia.

Nazwa srebro pochodzi od łacińskiego słowa „argentum” a jego symbol chemiczny to Ag. Właściwości lecznicze i antybakteryjne srebra były znane już od około V wiek p.n.e. Starożytni Rzymianie, Grecy czy Egipcjanie uważali ten pierwiastek za równie cenny, jak złoto. Dla starożytnych Egipcjan srebro było znane jako „księżycowy metal”. Królowie pili wodę ze srebrnych kielichów. Pionierzy amerykańskiego dzikiego zachodu wkładali kawałki srebra w butelki, aby zachować świeżość wody lub mleka. Nawet Napoleon wykorzystywał w ten sposób srebro, wyścielając nim wewnętrzne ścianki bidonów żołnierskich.

Odkażające i regenerujące właściwości „księżycowego metalu” znajdują dziś szerokie zastosowanie w zabiegach medycznych.

Mikrosrebro BG™ które zostało zastosowane w LINII MICROSILVER w produktach PHARM FOOT to innowacyjna forma czystego metalicznego srebra, bez dodatku jakichkolwiek chemikaliów. Ma działanie silnie przeciwzapalnie i przeciwdrobnoustrojowe. Unikalny i złożony proces produkcyjny pozwala uzyskać strukturę, która gwarantuje uwalnianie jonów srebra w dłuższym okresie czasu (jest to tzw. efekt depotu, czyli substancji o przedłużonym działaniu).

Mikrosrebro BG™ – jak działa na skórę?

Działanie bakteriobójcze srebra pochodzi z tworzenia rozpuszczalnych jonów srebra. Jest to efekt inaktywacji bakterii poprzez dezaktywowanie niektórych enzymów i uszkodzenia błon bakteryjnych, a także uszkodzenie DNA bakterii przez uwalniane jony srebra. Dzięki temu bakterie nie mogą się już rozwijać i obumierają. Jony srebra zbierają się w głębokich zakamarkach skóry w liniach papilarnych i nie pozwalają się rozwijać bakteriom. Produkty bogate w Mikrosrebro BG™ polecane są szczególnie skórom problematycznym. Z niewytłumaczalnym nadmiernym swędzeniem, z atopią czy egzemą.

Obejrzyj film „Linia MICROSILVER – zastosowanie mikrosrebra w kuracjach skóry stóp i aparatu paznokcia” lub przeczytaj artykuł do końca.

Produkty pielęgnacyjne z tym aktywnym składnikiem, stale niszczą drobnoustroje patogenne bez wpływu na florę skóry. Skóra staje się trwale uwolniona od patogenów i może szybciej się regenerować. Rezultatem jest stabilna, zdrowa i chroniona struktura skóry. Produkty z

tym składnikiem można stosować codziennie. Warto też wspomnieć, iż jest to składnik, który działa jeszcze skuteczniej w połączeniu z innymi substancjami o właściwościach pielęgnacyjno-leczniczych, np.: z olejkami eterycznymi oraz składnikami łagodzącymi, jak pantenol czy alantoina.

Mikrosrebro kształtuje niewidoczny srebrny film ochronny osłaniający skórę, reguluje ją i stabilizuje kondycje flory bakteryjnej skóry.

W portfolio PHARM FOOT w Linii MICROSILVER dostępne są preparaty, takie jak:

  • SILVER reNOVATOR - MASKA REGENERUJĄCO-KOJĄCA Z MIKROSREBREM o lekkiej konsystencji i intensywnym działaniu. Jest to produkt, który oprócz mikrosrebra zawiera allantoinę i masło shea o działaniu okluzyjnym i ochronnym, jak również klotrimazol, który jest substancją o silnym działaniu przeciwgrzybiczym. Jego spectrum działania to min.: Malassezia Furfur, Trychopyton Rubrum i inne jego odmiany, jak również różne gatunki Mikrosporum. Receptura tego produktu jest bardzo silna o szerokim spektrum działania. W gabinecie podologicznym czy pedicure polecimy ten produkt do pielęgnacji codziennej -szczególnie osobom z zaburzoną równowaga bakteryjną. Maska SILVER reNOVATOR to doskonałe wsparcie kuracji antygrzybiczych i antybakteryjnych. Polecana szczególnie sportowcom, osobom z nadpotliwością, które często maja problem z zadbaniem o suchość i czystość np. powierzchni międzypalcowych, gdzie lubią się rozwinąć bakterie. Sportowcy, którzy często mają kontakt z powierzchniami ogólnie dostępnymi, jak: maty ćwiczeniowe, sale gimnastyczne czy baseny.  Oni należą do grupy ryzyka, która szczególnie powinna dbać o skórę stóp. No i to osoby borykające się z chorobami tj.: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca czy egzema. SILVER reNOVATOR- będzie doskonałym uzupełnieniem kuracji leczniczych dla osób borykających się z atopowym zapaleniem skory, łuszczycą czy egzemą.

  • SILVER BOOSTER - TYNKTURA Z MIKROSREBREM. Jest dedykowana szczególnie do kuracji aparatu paznokcia narażonego na infekcje bakteryjne czy grzybicze. Jej opakowanie ułatwia punktową aplikację produktu. W jej skład wchodzi oczywiście mikrosrebro, ale również bogactwo olejków tj.: olejek z drzewa herbacianego, ekstrakty z rozmarynu, prawoślazu, szałwii, olejek lawendowy i goździkowy. Dlatego też ma on oleistą konsystencję o bardzo ziołowym zapachu. Doskonale się wchłania, tworząc jednocześnie barierę ochronną dla skóry i płytki paznokcia. Tworzy ona idealny duet z preparatem onyPLASMA z linii COLOSTRUM, gdy przyczyną onycholizy jest infekcja grzybicza.

Autor: Ewa Rycerz - Coach, ekspert PHARM FOOT.

 

 

Czytaj pozostałe