1 lutego 2023

LINIA ALL IN – 6 wyjątkowych preparatów

Jasno różowa Linia ALL IN  to linia bogata w składniki aktywne takie, jak: kolagen, olejek z drzewa herbacianego, olejek goździkowy, pantenol, masło shea, ekstrakt z nagietka, kwasy AHA i wiele innych. W tej LINII nie mamy jednego wiodącego, aktywnego składnika. Każdy produkt ma inną recepturę, inny wiodący składnik, który decyduje o działaniu preparatu. Dzięki różnorodności składników aktywnych, preparaty dermokosmetyczne PHARM FOOT z Linii ALL IN odpowiadają na wiele problemów stóp.

Linia ALL IN to połączenie najbardziej skutecznych składników aktywnych stosowanych w preparatach do terapii i pielęgnacji stóp, takich jak:

  • KOLAGEN - poprawia elastyczność i jędrność skóry.
  • OLEJEK Z DRZEWA HERBACIANEGO - to naturalny środek antymikrobowy oraz antybakteryjny.
  • PANTENOL - łagodzi podrażnienia.
  • KWASY AHA i BHA - wspomagają usuwanie martwego naskórka.
  • MASŁO SHEA - silnie regeneruje.
  • EKSTRAKT Z NAGIETKA - przyspiesza gojenie, działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie oraz antygrzybiczo.
  • WODOROTLENEK POTASU - działa silnie zmiękczająco na skórę, co ułatwia usuwanie hiperkeratoz.
  • SÓL BOCHEŃSKA - reguluje pracę gruczołów łojowych.
  • SINODOR - pochłania nieprzyjemne zapachy.
  • EKSTRAKT Z KORZENIA PIWONII BIAŁEJ - działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, a także łagodząco w przypadku dyskomfortu spowodowanego podrażnieniem skóry.

Skupmy się teraz na efektach, jakie chcemy uzyskać poprzez zastosowanie danego produktu z LINII ALL IN.

Obejrzyj film " Linia ALL IN – 6 wyjątkowych preparatów i 6 wyjątkowych składników aktywnych" lub przeczytaj artykuł do końca.

 

Pierwszy bardzo ważny preparat, który powinien zawsze być w gabinecie i który jest absolutnie konieczny, niezależnie od techniki pracy to SEPTI STARTER. To absolutny must have w Waszych salonach! To spray odświeżający o działaniu antybakteryjnym i antymikrobowym, zalecany do dezynfekcji stóp. Zawiera 75% alkoholu, co daje nam szerokie spektrum działania antymikrobowego. To produkt, którym rozpoczynamy i kończymy każdy etap usuwania oraz oczyszczania skóry ze zrogowaceń. Zawiera dodatkowo pantenol, dzięki czemu działa łagodząco na skórę i nie przesusza jej. Zapewnia uczucie odświeżenia, lekkości stóp, co doskonale zastępuje kąpiel wodną.  Ma też przepiękny zapach grejpfrutowy, który zapewnia uczucie orzeźwienia, tak ważne zarówno dla klienta, jak i dla specjalistów podczas pracy ze stopami.

Kolejny preparat w LINII ALL IN to FRESH CRYSTALS - sól odświeżająca do kąpieli stóp. Jest to produkt dedykowany do kąpieli stóp. Ma ona właściwości oczyszczające i relaksujące skórę, co pozwala świetnie przygotować ją do dalszych zabiegów. Dokładnie oczyszcza skórę, delikatnie ściągając oraz osuszając gruczoły potowe. Rekomendowana jest dla osób z tendencją do nadpotliwości stóp. Wystarczy rozpuścić 2 miarki FRESH CRYSTALS w 3 litrach ciepłej wody i zamoczyć stopy na 3 do 15 minut. Czas kąpieli wodnej, jak i temperatura wody powinny być dobrane do rodzaju skóry stóp, jak i ewentualnych schorzeń naszego klienta. Pamiętajmy, iż przy schorzeniach związanych z zaburzeniami w pracy naczyń krwionośnych - zalecamy raczej niskie temperatury wody. A u osób z tzw. zimnymi stopami - możemy spokojnie zaproponować cieplejszą kąpiel. Zawróćmy też uwagę na skórę diabetyków, która nie powinna być opracowywana na mokro, gdyż zwiększa to ryzyko naruszenia jej ciągłości.   

FOOT SCRAPER to kolejny preparat z Linii ALL IN - wygładzający peeling solno-cukrowy wzbogacony o kompleks olejków i masło shea. Jego zaletą jest możliwość regulacji ziarnistości. Jak to działa? W skład peelingu, oprócz soli oraz cukru, wchodzą mikro drobinki z pestek moreli, migdałowca i łupin orzecha. Gdy zaczynamy pracę, a także chcemy uzyskać efekt drobnoziarnistego peelingu, wystarczy go zemulgować ciepłą wodą tak, aby sól i cukier się rozpuściły. Uzyskamy wówczas efekt drobnoziarnistego oraz delikatnego peelingu. Już po chwili masażu, skóra staje się idealnie gładka, miękka i elastyczna. Masło shea oraz wspomniany kompleks olejków dodatkowo regeneruje i intensywnie nawilża wysuszoną skórę. Wspomnę jeszcze o bardzo przyjemnym zapachu, który już pokochały nasze klientki.

KERATOSIS exTERMINATOR - brzmi poważnie… i równie poważnie działa. To prawdziwy pogromca zrogowaceń. To ekspresowy żel głęboko zmiękczający suchy, twardy a także zrogowacony naskórek. Główne składniki to: wodorotlenek potasu wzbogacony o kwasy AHA i BHA. Oba te składniki dają nam doskonały efekt zmiękczenia, jednocześnie bez konieczności neutralizacji. Oznacza to, że działamy w obszarze zrogowaceń nie naruszając struktury wiązań kolagenowych. Jest to preparat szczególnie rekomendowany dla osób wykonujących usługę PEDICURE KOSMETYCZNEGO. Ułatwia on usuwanie hyperkeratoz bez konieczności wykonywania kąpieli wodnej stóp, co zdecydowanie skraca czas wykonywanej usługi. Dodatkowo rekomendujemy pracę tarką tak, aby nie przegrzewać skóry. Dopiero w końcowym etapie pracy w razie potrzeby, możemy użyć kapturka ściernego lub frezu do finalnego wygładzenia skóry. Pamiętajcie, aby zawsze przed jego aplikacją założyć RĘKAWICZKI OCHRONNE! To zapewni Waszym dłoniom bezpieczeństwo podczas stosowania tego produktu. KERATOSIS exTERMINATOR aplikujemy w miejsce, które wymaga zmiękczenia, a następnie owijamy folią i pozostawiamy na 3 do 15 minut (czas działania zawsze dostosowujemy do stopnia zrogowaceń). Pamiętajcie, aby nigdy nie stosować tego produktu na skórę podrażnioną czy uszkodzoną!

COLLAGEN POWER to kolejny produkt podany w wygodnej formule droppera. To serum kolagenowe wzbogacone jest o działanie olejku z drzewa herbacianego. Głównym jego składnikiem jest KOLAGEN SOLUBLE - rozpuszczalny w wodzie, pochodzenia rybiego. Jest on szczególnie zalecany do regeneracji uszkodzonych tkanek w obszarze aparatu paznokcia. Wspomaga on skutecznie regenerację skóry i całego aparatu paznokcia. Dodatkowo dzięki zawartości olejku z drzewa herbacianego, ma on właściwości antygrzybiczne. Zawarta w nim gliceryna pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz lepszej absorbcji składników aktywnych. Użycie COLLAGEN POWER jest niezwykle proste i bardzo higieniczne - wystarczy wstrząsnąć go przed użyciem, nanieść kroplę na wał około paznokciowy, delikatnie wmasować, a następnie poczekać, aż substancja się wchłonie. W przypadku każdego produktu z grupy treatment, dedykowanego do prowadzenia kuracji - ważna jest regularność stosowania - dlatego Wasze Klientki powinny stosować go również systematycznie w domu. Tylko wówczas uzyskamy efekty prowadzonych terapii. W przypadku leczenia problematycznej onycholizy - rekomendujemy użycie COLLAGEN POWER w duecie z onyPLASMĄ. Zawsze jednak klient powinien otrzymać wytyczne do kontynuacji terapii w domu od specjalisty i działać samodzielnie według jego ścisłych zaleceń.

I ostatni z produktów Linii ALL IN - to reCONSTRUCTOR zestaw do wypełniania ubytków paznokcia. Rekonstrukcja paznokci to zabieg polegający na odbudowaniu płytki paznokcia. Zwykle rekonstrukcję wykonuje się ze względu na aspekt estetyczny przy ubytku fragmentu paznokcia lub niemal całkowitym jego braku, a także przy paznokciu zdeformowanym np. po urazie mechanicznym. Do rekonstrukcji wykorzystuje się specjalistyczną masę podologioczną. Powstały w wyniku rekonstrukcji „nowy paznokieć” chroni zdrową płytkę i łożysko w czasie odrostu. Lekko maskująca masa pozwala także na obserwację wzrostu oraz ocenę stanu naturalnego paznokcia.

Autor: Ewa Rycerz - Coach, ekspert PHARM FOOT

Czytaj pozostałe