Kosmetyki z betainą do stóp

Betaina po pierwsze jest naturalnym składnikiem soku żołądkowego każdego człowieka. W tym miejscu odpowiada ona za pobieranie z jedzenia takich produktów, jak: żelazo, proteiny, witamina B12 czy wapń. Warto jednak również wiedzieć, że ten aminokwas będący pochodną glicyny wspomaga także regulowanie sporej ilości biochemicznych procesów. Dzięki niej bowiem możliwe jest łączenie oraz przenoszenie cząstek, a przez to lepsze ich przyswajanie przez ludzkie ciało.

Ostatnia z kluczowych kwestii to natomiast to, że betaina pomaga syntezować kreatynę, czyli produkt, dzięki któremu produkowane są białka, a mięśnie są silniejsze. Wszystko to sprawiło, że betaina w kosmetykach zaczęła być wykorzystywana już jakiś czas temu. Jej liczne dobroczynne właściwości nie mogły umknąć producentom szukającym najskuteczniejszych, bezpiecznych receptur.

Betaina – kosmetyki dermatologiczne marki PHARM FOOT

Warto podkreślić, że betainę w kosmetykach stosuje się z jeszcze kilku dodatkowych powodów, które nie zostały wymienione powyżej. Nie bez znaczenia pozostaje jej wpływ na poziom nawilżenia skóry czy pomoc w zahamowaniu naturalnych procesów starzeniowych zachodzących w ludzkim naskórku. Co równie ważne, preparaty z betainą nie mają tendencji do podrażniania czy uczulania skóry, dzięki czemu można ich bezpiecznie używać każdego dnia.

Betaina zastosowanie znalazła między innymi w kremowej piance do stóp FOOT MOUSSE marki PHARM FOOT. Kosmetyk ten zalecany jest do stosowania przez wszystkie te osoby, u których skóra na stopach jest szorstka i zanadto wysuszona. Działanie betainy skupia się tu na zmiękczeniu i nawilżeniu naskórka, przywróceniu mu dobrej kondycji oraz zapewnieniu ukojenia zmęczonym stopom. Co ważne, omawiany preparat ma bardzo lekką konsystencję, dlatego też niezwykle szybko się wchłania. Kompleks składników aktywnych pianki FOOT MOUSSE dopełniają: polisacharyd, mocznik, witamina E, oliwa z oliwek, alantoina oraz ekstrakt z aloesu.

Ciekawostką jest też to, że właściwości betainy zostały również wykorzystane w preparacie marki PHARM FOOT wspomagającym walkę z onycholizą paznokci – onyPLASMA. Tu betaina wraz z olejkami naturalnymi (herbacianym i rycynowym), aloesem, masłem shea i colostrum pomaga w regeneracji łożyska paznokcia oraz w odbudowie naturalnej płytki paznokciowej. Dodatkowo preparat zabezpiecza wrażliwe miejsca przed działaniem niepożądanych bakterii i mikrobów.

Mając powyższe informacje nie dziwi fakt, że betaina w kosmetyce święci coraz większe tryumfy. Klienci coraz chętniej stawiają bowiem na preparaty, które są nie tylko skuteczne, ale także wypełnione naturalnymi składnikami.