Bisabolol w kosmetykach

Specjaliści tworzący nowoczesne dermokosmetyki stale szukają nowych, skutecznych składników aktywnych, które będą pełniły ważną rolę w przygotowywanych przez nich preparatach. Dzięki temu dziś możemy spotkać między innymi bisabolol w kosmetyce. Jest to produkt pozyskiwany z rumiankowego olejku eterycznego. Posiada on właściwości łagodzące, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne czy wspomagające naturalny proces gojenia się ran.

Bisabolol co to jest

Zanim dokładnie zajmiemy się tematem: bisabolol działanie, powiedzmy czym dokładnie jest omawiany składnik. Jest to substancja czynna z grupy alkoholi monocyklicznych seskwiterpenowych. Wyizolowano ją z rumianku już w 1951 roku, ale szerokie jej wykorzystanie rozpoczęło się stosunkowo niedawno. Przeglądając składy kosmetyków w poszukiwaniu tego produktu musimy jednak zwrócić uwagę nie tylko na samą jego główną nazwę. Inne określenia, które informują o tym samym składniku to bowiem także alfa bisabolol, α-bisabolol czy levomenol.

W ramach ciekawostek dla osób odkrywających zagadnienie: bisabolol co to warto powiedzieć, że wzór sumaryczny powyższego produktu informujący o jego rodzaju oraz ilości atomów znajdujących się w cząsteczce związku to C15H26O.

Bisabolol właściwości

Pod kątem konsystencji bisabolol extract zbliżony jest do dobrze znanych nam olejów. Jego zapach jest delikatnie kwiatowy, słodki, a sama substancja nie posiada swojego charakterystycznego koloru. Składnik należy do słabo rozpuszczalnych w wodzie czy glicerynie, doskonale natomiast rozpuszcza się w etylowym alkoholu.

Jeśli chodzi o wpływ na nasze ciało, alpha bisabolol wykazuje następujące właściwości:

  • zwalcza   drobnoustroje hamując ich rozwój – dotyczy to zwłaszcza grzybów i bakterii       
  • działa przeciwzapalnie, wspomagając gojenie stanów zapalnych i poparzeń skórnych
  • regeneruje naskórek i podrażnione błony śluzowe              
  • wspomaga walkę z wrzodami
  • działa spazmolitycznie (przeciwskurczowo)
  • hamuje rozwój przebarwień skórnych związanych z nadprodukcją melaniny.

Ale to nie wszystko, co potrafi krem z bisabololem. Stosując regularnie preparat go zawierający zauważymy, że nasza skóra stanie się gładsza, lepiej nawilżona i pozbawiona zaczerwienień. Do tego odzyska ona jędrność, właściwy jasny kolor i będzie wolna od zmian trądzikowych, wyprysków i tendencji do nadmiernego łuszczenia się.

Zawierający bisabolol krem od PHARM FOOT

W ofercie marki PHARM FOOT znajduje się zaawansowany, kremowy spray z bisabololem w składzie – OSMO TONIC. Przeznaczony jest on do profesjonalnych zabiegów podologicznych. Używany jest by zmiękczyć zrogowacenia skóry stóp i usunąć zrogowacenia z wykorzystaniem narzędzi podologicznych. Preparat wykorzystuje synergiczne działanie nawilżające składników aktywnych oraz zjawisko osmozy do inteligentnego zmiękczenia skóry. Nawilża skórę oraz zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem mikrobów i bakterii.

Omawiany spray zmiękczający z bisabololem w swojej recepturze zawiera również betainę, alfa-glukan, sól sodową kwasu piroglutaminowego, kwas glutaminowy, alantoinę, lizynę, mocznik i kwas mlekowy.

 

 

Ta strona używa plików cookies