Preparaty z kasztanowca

Niektóre z roślin wykazujących bardzo cenne właściwości kosmetyczne rosną bezpośrednio przy naszych domach czy przy parkowych alejkach. Jedną z nich jest kasztanowiec zwyczajny, zwany też pospolitym lub białym. Jego owoce – kasztany – zna i lubi każdy z nas. Nie wszyscy jednak wiemy, że kasztanowiec zwyczajny w kosmetyce również znajduje swoje bezcenne zastosowanie.

Jakie zalety ma wyciąg z kasztanowca?

W sprzedaży dostępny jest krem z kasztanowca. Może być to preparat dedykowany cienkiej, naczynkowej cerze, zmniejszaniu obrzęków czy zwalczaniu żylaków. Warto jednak zaznaczyć, że naturalna maść z kasztanowca ma także zdolność zmniejszania objawów starzenia się skóry, a to przez dotleniające, odżywiające i antyoksydacyjne działanie składnika. To jednak nie wszystko.

Ekstrakt z kasztanowca jest ceniony także ze względu na:

  • wspomaganie napięcia naczyń krwionośnych a przez to poprawę krążenia krwi
  • łagodzenie stanów bólowych
  • właściwości przeciwzapalne
  • wspomaganie leczenia odmrożeń oraz krwiaków
  • zwalczanie cellulitu.

Wyciąg z kasztanowca w kosmetyce

W nowoczesnych dermokosmetykach najczęściej wykorzystywane są wyciągi z kory oraz kwiatów omawianej rośliny. Dużo mniejsze zastosowanie mają natomiast składniki pozyskiwane z liści. Wszystko przez to, że dwa pierwsze elementy zawierają bogactwo triterpenowych saponin, zwłaszcza terpentyny. Dodatkowo krem z wyciągiem z kasztanowca to także świetne źródło garbników, flawonoidów, fenolokwasów, kumaryny, cukrów, karotenoidów, skrobi, steroli oraz cennych, mineralnych związków.

Krem z kasztanowca do nóg od PHARM FOOT

Specjaliści marki PHARM FOOT postanowili wykorzystać wyciąg z kasztanowca na obrzęki, zmęczenie i stany zapalne skóry nóg. Efektem ich prac jest kojąca pianka reLIEF MOUSSE. Oprócz omawianego składnika kryją się w niej także: ozonowana oliwa z oliwek, ekstrakt z arniki, olej konopny, mentol i prekursor witaminy D3.

Preparat działa kojąco, regeneracyjnie oraz łagodząco. Dzięki niemu nasze nogi stają się lżejsze i bardziej wypoczęte, a znajdujący się na nich naskórek jest zauważalnie wzmocniony. Jak więc widać, ekstrakt z kasztanowca w kosmetyce potrafi zdziałać naprawdę wiele. A dzięki temu, że stosowany jest już od bardzo wielu lat, jest składnikiem bezpiecznym o doskonale udowodnionym działaniu. Mogą go bezpiecznie używać wszystkie osoby, także te cierpiące z powodu problemów cukrzycowych.

 

Ta strona używa plików cookies