Kwas mlekowy działanie na skórę

Zastanawiasz się co to jest kwas mlekowy i jakie są jego dobroczynne właściwości, które mogą wesprzeć Twoją skórę? Dobrze trafiłeś! Podpowiadamy, jakie zastosowanie ma kwas mlekowy w kosmetyce i dlaczego właśnie Ty powinieneś wybrać preparaty oparte o ten cenny składnik.

W czym pomagają preparaty z kwasem mlekowym?

Zależnie od tego, jakie jest stężenie omawianego składnika w danym produkcie, kwas mlekowy działanie może mieć różne. Stężenia mniejsze, wynoszące od jednego do dziesięciu procent pomagają intensywnie nawilżyć naszą skórę. Omawiany kwas to bowiem humektant, który posiada umiejętność wiązania ze sobą cząsteczek wody – zapobiegając w ten sposób jej nadmiernemu pozbywaniu się przez organizm. Z kolei stężenia na poziomie od trzydziestu do pięćdziesięciu procent – wykazują dodatkowe intensywne właściwości zmiękczające naskórek (działanie keratoplastyczne) oraz złuszczające (działanie keratolityczne).

Poza tym, bez względu na procentową zawartość w składzie preparatu, kwas mlekowy zastosowanie znajduje, jeśli chodzi o pomoc w regulacji pH skóry, walkę z bakteriami i spowolnienie naturalnych procesów starzeniowych. Odblokowuje on także pory, dzięki czemu nadmiar łoju jest łatwiej odprowadzany z naskórka. Co jeszcze?

Kosmetyki z kwasem mlekowym są ratunkiem także dla dla:

  • skóry, która potrzebuje przywrócenia naturalnego, fizjologicznego odczynu pH
  • cery zmęczonej, starszej, ze skłonnościami do powstawania zmarszczek
  • naskórka, którego jędrność i elastyczność jest zbyt niska ze względu na obniżoną ilość kolagenu
  • skóry posiadającej przebarwienia blizny po trądziku
  • naskórka z zaburzoną naturalną barierą ochronną.

Krem z kwasem mlekowym, spray, a może żel?

Jak widać powyżej, kwas mlekowy działanie na organizm wpływ ma bardzo pozytywny. Dlatego też składnik ten znajdziemy w bardzo wielu dermokosmetykach, zwłaszcza tych wykazujących właściwości zmiękczające i złuszczające. Wśród produktów marki PHARM FOOT zawierających ten kwas można wymienić na przykład krem LIQUID SCALPEL zmiękczający i usuwający martwy naskórek. Zawiera on omawiany kwas, ale też mocznik 25% oraz kompleks 6 innych kwasów i przeznaczony jest tylko do użytku profesjonalnego.

Równie skuteczne działanie zmiękczające skórę stóp i usuwające znajdujące się na niej zrogowacenia – posiada żel z kwasem mlekowym w składzie PHARM FOOT KERATOSIS exTERMINATOR. To preparat również przeznaczony tylko do użytku profesjonalnego. Działanie tego ekspresowego żelu głęboko zmiękczającego i usuwającego zrogowacenia oparto o cały kompleks wartościowych kwasów (kwas mlekowy, kwas AHA, kwas BHA, kwas glikolowy, kwas salicylowy, kwas cytrynowy i kwas jabłkowy) do których dodano wodorotlenek potasu.

Kolejną z propozycji marki PHARM FOOT jest spray z kwasem mlekowym zawartym w recepturze OSMO TONIC. On również sprawia, że nasza skóra staje się miększa i pozbawiona niechcianych zrogowaceń. Dzieje się to dzięki aż dziewięciu różnym składnikom, wśród których warto wymienić chociażby bisabolol, kwas glutaminowy, betainę, lizynę czy alantoinę. To także preparat przeznaczony wyłącznie do zabiegów wykonywanych w salonie pedicure lub gabinecie podologicznym.

 

Ta strona używa plików cookies